Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

6 adımda daha genç görünüm!

Daha genç görünmeyi kim istemez! İşte cildinize parlaklık, gözlerinize ışık kazandıracak öneriler... 40 yaşın üzerindeyseniz en iyisi m...

Daha genç görünmeyi kim istemez! İşte cildinize parlaklık, gözlerinize ışık kazandıracak öneriler...

40 yaşın üzerindeyseniz en iyisi modanın uç noktalarından ve fazla parlak renklerden uzak durmanızdır. Genç ciltler parlak makyajlarla başa çıkabilir ancak kadınların çoğunda ince çizgileri ve kırışıkları daha çok belirginleştirecektir.

Görüntünüzü hafif renklerle güzelleştirip parlak farları ve rujları bir kenara atın. Eğer nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, ücretsiz makyaj uygulamaları için randevu alın. Böylece ürünü satın almadan önce hangi tonların size daha uygun olduğunu görebilirsiniz.

Son çıkan fondötenlerin ve kapatıcıların içinde, yüzlerce ışık yansıtan parçacık bulunmaktadır ve bu parçacıklar cildinizdeki ışığı dengeler. Cildinize fazladan bir canlılık kazandırır, ince çizgiler ve göz altı morlukları gibi sorunlu bölgelerin saklanmasına yardımcı olur.

1- Nemli bir süngerle fondöteninizi sürün ve sınırların belirginliğini gidermek için iyice dağıtın. Bu aşamada bir fırça yardımıyla kapatıcınızı göz altı bölgesine, sivilcelere ve kırmızı damarların üzerine uygulayın ve sonra dağıtın.

2- Allığı noktalar hâlinde cildinize dağıtın ve parmak uçlarınızla yayın. Pudrayı uygulamanın en iyi yöntemi, onu sadece ihtiyaç olan bölgelere sürmek ve daha sonra büyük bir pudra fırçasıyla aşağı doğru hareketler yaparak fazlalığı almaktır.

3- En kolay uygulanabilen far çeşitlerinden biri, kremden pudraya dönüşen farlardır. Gözlerinizin sarkık bir görüntüsü varsa farı, göz kapaklarınızın üzerine sürerken yukarı; dış köşelere sürerken aşağıya doğru dağıtmak etkili bir hiledir.

4- Gözlerinize yakın bölgelerdeki sert renkler pek hoş görünmeyebilir. Temiz bir kulak temizleme çubuğuyla kirpiklerinizin altına doğal tonlarda bir far uygularsanız gözlerinizi daha da belirginleştirmiş olursunuz.

5- Kadınların çoğunun renkleri zamanla değişir. Bunun anlamı, kullanmaya alıştığınız siyah maskaranın artık çok belirgin ve sert görünebilecek olmasıdır. Daha çarpıcı bir etki için daha hafif bir tona geçmeyi deneyin.

6- Eğer rujunuz, dudağınız üzerinde çizgiler oluşturuyorsa öncelikle uygun renkte bir kalem kullanın. İlk önce üst dudağınızın hatlarını belirginleştirin.Nemlendiricili rujunuzu sürmeden önce, dudak kalemini koyulaştırmak için üzerine pudra uygulayın.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok