Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Göz makyajının hileleri

Doğru makyaj ile gözleriniz yüzünüzdeki iki ufak sanat eseri gibi görünebilir. İşte bu yolda dikkat edilmesi gereken hususlar: Farı sürme...

Doğru makyaj ile gözleriniz yüzünüzdeki iki ufak sanat eseri gibi görünebilir. İşte bu yolda dikkat edilmesi gereken hususlar:

Farı sürmeden önce göz kapağınızı mutlaka hazırlayın – biraz fondöten ya da açık renk kapatıcı ve üzerine hafif pudra ile.

Fırçanızı çok yüklemeyin, hafif hafif ton vererek başlayın, ve gölgeleri gittikçe isteğe göre yoğunlaştırın, üzerine çıkacağınız katlardan önce temel atmak gibi..

İkili, üçlü ya da dörtlü farlar aklınızı mı karıştırıyor? En açık renk başlangıç içindir- gerisi tüm göz kapağına yayılır, orta tondaki iç yarısı için ve en koyu olan dış yarım ve kontur çizgisi için uygundur.

Hala renk kombinasyonları hakkında şüpheniz mi var? Tek ve doğal bir renkle tüm göz kapağınızı gölgeleyebilirsiniz.

Farınızı asla gözünüzün iç ya da dış köşelerinden çok fazla taşmasına izin vermeyin – bu gözlerinizin sakil ve makyajınızın aşırı gözükmesine sebep olur.

Yoğun ya da uzun süreli kalıcı bir renk istiyorsanız, kremin üzerine toz far sürmeyi deneyin.
Farınızı sürdükten sonra çok mu fazla geldi, pamukla hafifçe silin ya da teninizin renginde bir renkle tonunu açın.

Göz farı çok kolay kullanılabilinir – ıslak ya da kuru-  eyeliner yerine. Sadece kirpikleriniz boyunca uygulamak için uygun bir fırça bulmanız yeterli.

Gözlerinizin iç köşelerini (V bölümünü) açık renk, pırıltılı bir kalemle boyarsanız, daha parlak görünmelerini sağlarsınız.

Gözlerinizi koyu renk kalem ya da farla çevrelemek onları daha küçük gösterecektir- zaten küçük gözleriniz varsa dikkatli olun.

Gözlerin alt iç kısmını beyaz kalem ile boyayarak ise daha büyük gözler elde edebilirsiniz.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok