Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

İyi hissettiren kötü alışkanlıklar

Bazı kötü alışkanlıkların yararlı da olabileceğini, mesela; abur-cubur, dedikodu gibi kötü alışkanlıkların mucizeler yarattığını biliyor m...

Bazı kötü alışkanlıkların yararlı da olabileceğini, mesela; abur-cubur, dedikodu gibi kötü alışkanlıkların mucizeler yarattığını biliyor muydunuz? İşte çikolata, dedikodu gibi iyi hissettiren bazı kötü akışkanlıklar…

Otururken bile kıpır kıpır olun

Çocukluğunuzdan beri vazgeçemediğiniz bir alışkanlığınız var. Oturduğunuz yerde hiç durmadan kıpırdanıyorsunuz. Bir araştırmaya göre, oturduğu yerde kıpırdananlar, hareketsiz oturmayı başaranlara göre daha fazla kalori yakıyor! Sakın yerinizde hareketsiz oturmayın.

Çikolatadan vazgeçmeyin

Kilo sorunu olan kadınların, çikolata yeme zevkinden kendilerini mahrum bırakmaları isteniyor. Oysa, çikolata yemenin diyabetliler dışında, zararlı sayılmaması gerekiyor. Çikolata, kalp sağlığını koruyan antioksidanlar bakımından çok zengin.

Dedikodu da faydalı

Ünlü psikiyatristler ve evlilik uzmanları, eşlerin karşılıklı oturup dedikodu yapmalarını sağlıklı bir alışkanlık sayıyor. Özellikle, eşlerin birbirlerine tanıdıkları kişilerden söz etmeleri, evliliği canlı tutmaya yarayan önemli bir etken.

Bir şeyler atıştırın

Kanadalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırma, abur cubur konusunda yanıldığımızı ortaya çıkarttı. Uzmanlara göre, arada sırada bir şeyler atıştırmak yani abur-cubur yemek, sindirim sisteminin iyi çalışmasını sağlıyor.
 
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok

Tanıtım-Reklam
Bumerang - Yazarkafe