Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Güzellik Uğruna Ağır Bedeller Ödemeyin!

“Panter kadın” lakabıyla tanınan Amerikalı milyarderi bilmeyeniniz yoktur. Güzellik uğruna bıçak altına yatarken dikkatli olmakta yarar ...

“Panter kadın” lakabıyla tanınan Amerikalı milyarderi bilmeyeniniz yoktur. Güzellik uğruna bıçak altına yatarken dikkatli olmakta yarar var... 

"Maddi ve manevi birçok zorluğu göze alarak güzel olmak için katlanılan zorlukların bedeli ağır olmamalı" diyen, Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, güzelleşmek için bir dizi operasyon geçirdikten sonra çirkinleşen ve doğallıktan uzaklaşan kişilere dikkat çekerek, estetik ameliyat yaptırmak isteyenlere önemli tavsiyelerde bulunuyor. Ayrıca Tuncel, güzellik kavramının tek bir tanımının olmadığını; ifade sahibi, anlamlı, dengeli, uyumlu, ürpertici, masum, yüce gibi birçok kavramı da içinde barındırdığını belirtiyor.

Op. Dr. Alper Tuncel, estetik işlemlerde de kesin veya yüzde yüz diye bir sonuç olmadığının altını çiziyor. Gerçek güzelliğin bütünde doğal görünebilmek olduğunu belirten Tuncel, herkesin Angelina Jolie gibi Hollywood yıldızlarına benzemek istediğini eğer, alt yapı uygun değilse bunun mümkün olmadığını vurguluyor.
Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alper Tuncel, kalkık hokka gibi burunların, yay gibi kaşların ve dolgun dudakların tek başlarına çok güzel ve dört dörtlük gibi göründüklerini, ancak bir araya geldiklerinde ise her zaman güzel bir görüntüyü oluşturmadıklarını; ifadesiz, yapay ve kötü görüntü de oluşturabildiklerinin altını çiziyor. Ayrıca Tuncel, bilinçsizce yapılan işlemlerin yüz ifadesini bozduğunu, birbirine benzeyen, doğallıktan uzak çirkin insanlar oluşturduğunu da belirtiyor.

Fit Olayım Derken…

Op. Dr. Alper Tuncel; zayıf ve fit bir görünüme sahip olmak için sıklıkla başvurulan ve uygun koşullar olduğunda “mükemmel sonuçlar” veren liposuction’un zayıflatma değil şekillendirme ameliyatı olduğunu söylüyor. Liposuction’un basen, göbek, bacaklar gibi bölgelerde zayıflama amaçlı kullanıldığında ve özellikle Plastik Cerrah olmayan doktorlar tarafından yapıldığında deride sarkmalar ya da çukurluklara neden olabileceğine fit olmak isterken sarkık bir deriye de sahip olunabileceğine, bu nedenle tekniği bilmeyen kişilere sırf ucuz diye gidilmemesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Türkiye’de En Çok Burun Estetiği Yapılıyor

Burun ameliyatlarının en çok yapılan estetik ameliyat olmasına rağmen, yanlış uygulama sonrası ciddi sorunlar görülebildiğine ve kötü yapılmış burunların hemen fark edildiğine değinen Op. Dr. Alper Tuncel, en çok rastlanan hatanın; burnun ameliyat geçirmiş olduğunun belli olması olduğunu söylüyor. Yüze uyumlu olmayan, orantısız sonuçların bakıldığında anlaşılmasının dışında sağlık açısından da riskli olduğunun önemine değiniyor.

Botoks’a Dikkat…

Son yıllarda estetik alanında sıkça başvurulan yöntemlerden biri olan Botoks konusunda; bu uygulamaların çok titiz, işinin ehli hekimler tarafından ve kalitesi tescil edilmiş maddeler kullanılarak yapılması gerektiğini belirten Tuncel, her estetik kusurun botoks ile düzelemeyeceğini söylüyor. Botoks’un dikkatle uygulanmadığında yüzde donuk, şaşkın ve hayret ifadesi oluşabildiğini belirtiyor.

İri Göğüsler, Dolgun Dudaklar…

Op. Dr. Alper Tuncel; estetik müdahalelerde ucuz olduğu için tercih edilen bazı maddelerin alerjik reaksiyonlara yol açtığını söylüyor.  Özellikle göğüs ameliyatlarında seçilen protezin kalitesinin çok önemli olduğuna ve sonucu etkilediğine değinen Tunçel,  bu tür ameliyatlarda doktor ile hastanın ortak karar oluşturamadığında göğüs ölçüsünün karşılaştıkları en büyük sorun olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca Tuncel, göğüs küçültme ve dikleştirme ameliyatlarında uygun yöntem tercih edilmezse çok iz kalabildiğini ve simetrinin bozularak, şekilsiz bir görüntünün ortaya çıktığını söylüyor. Dudak kalınlaştırmada ise yanlış uygulamalar ördekgagasını anımsatan, doğallıktan uzak itici görüntülere neden olabiliyor, dolayısıyla güzel görünmek isterken önceki halinden bile kötü görünüme kavuşan hastanın psikolojisi bozularak bir çıkmaz doğurduğunu da sözlerine ekliyor.

Sağlıklı Karar Vermek Gerek

Op. Dr. Alper Tuncel, hastanın gerçekten istediği operasyona ihtiyacının olup olmadığının, psikolojisinin, beklentilerinin, vücudunun alt yapısının detaylıca ele alınması ve sonrasında operasyon kararının verilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Cerrahi olsun ya da olmasın her türlü estetik müdahalenin diğer müdahalelerde olduğu gibi belli başarı oranları ve sonuçları ve de riskleri olduğunu, bu işlemleri yaptırmak isteyen her bireyin bunu kabul etmesi gerektiğini belirtiyor. Plastik Cerrah'ın geçmiş tecrübelerinden faydalanarak olmayacak olanı olacakmış gibi sunmaktan kaçınması ve gerçekçi hedeflerle ilerlemesi gerektiğini, bu süreçte risklerin gerçekten kabul edilecek kadar azalacağını sözlerine ekliyor.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok

Tanıtım-Reklam
Bumerang - Yazarkafe