Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Fazla kilolardan kurtulma rehberi

Bahar aylarında hazırlanarak; sayılı günler kalan yaza incecik ve sağlıklı bir vücutla girmek ister misiniz? Eğer cevabınız 'Evet'se...

Bahar aylarında hazırlanarak; sayılı günler kalan yaza incecik ve sağlıklı bir vücutla girmek ister misiniz? Eğer cevabınız 'Evet'se, aşağıdaki önerilerimizi dikkate alın.

Sıcak günler kapıya dayanmak üzere. Hal böyle olunca da, kış ayları boyunca aldığınız kilolardan kurtulma vaktinin zamanı geldi de geçiyor bile... Kilolarınızdan kurtulmak için hemen diyete başvurmayın. Atacağınız ilk önemli adım, kendinizle barışık olmak...

Göreceksiniz ki; bu kararınız sonucunda, vücudunuz size hemen cevap verecek. Onun için bir an önce harekete geçip, yeme düzeninizi sağlıklı bir şekle oturtmanız ve bazı püf noktalarına dikkat etmeniz gerekiyor.

Su olmadan asla

Kışın ısınmak için daha yağlı ve kalorili besinlere yöneliriz. Tabii bunun sonunda da kilo alımı kaçınılmaz oluyor. Kalın giyecekler altında gizlenen bu kiloları vermek için geç kaldığımızda ise sağlıksız diyetlere başvururuz. Bu hataya düşmemek için, bir an önce diyete başlayın. Vücudunuza bugün bir hediye alın; bir çift spor ayakkabı, eşofman ve tişört mesela! Vücudunuzu en iyi arkadaşınız olan su ile tanıştırmayı da unutmayın. Sonra da onunla yemeğe çıkın. Güzel bir ızgara balık, yeşil salata ve biraz sebze...

Tatlılara elveda

Tüm bu uygulamalar sonunda, ayaklarınız ve nefesiniz merdiven çıkarken sizi üzmeyecek, göbeğiniz ayakkabı bağlarken görmenizi engellemeyecek. Vücudunuz şekillenecek, sırtınız acı vermeyecek, beliniz incelecek, düğmeleriniz bile sizinle barışıp, daha kolay iliklenecek. Bu arada yağlılar ve tatlılardan uzak durmanızda fayda var.

Bol bol meyve yiyin

Son yıllarda yapılan araştırmalar, sağlıklı beslenmenin olmazsa olmaz kuralları arasında, meyve ve sebze tüketimini de gösteriyor. Bu nedenle, karbonhidrat açısından yoğun besinler yerine meyve gibi lifli besinleri tüketmeye özen gösterin.

Sakın acele etmeyin

Kış aylarında insanlar ısınmak için daha yağlı ve kalorili besinlere yönelir. Bunun sonucunda da kilo alımı kaçınılmaz bir son haline gelir. Yaz aylarında ise daha ince kıyafetlerin giyilmesiyle kış mevsiminde alınan fazla kilolar kendisini daha da fazla göstermeye başlar. Bu durum, kişileri kilo vermeye yönlendirir. Kışın alınan kiloları kaybetmek için acele edilip, sağlıksız diyetlere başvurulur.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok