Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Kalıcı makyaj gerekli midir?

Yaz mevsiminde havalar ısınmasıyla çekilmez bir hal alan sıcak havalar bazen makyaj yapmaya izin vermiyor. Bir de tatilde denize giriyorsanı...

Kalıcı makyaj nasıl yapılır? Yaz mevsiminde havalar ısınmasıyla çekilmez bir hal alan sıcak havalar bazen makyaj yapmaya izin vermiyor.

Bir de tatilde denize giriyorsanız, havuzla fazla haşır neşirseniz işiniz oldukça zor olsa gerek. Son dönemde kadınların fazlaca rağbet ettiği kalıcı makyaj ile bu sorununuzu kolayca çözebilirsiniz.

Kalıcı makyaj uygulamaları sayesinde şekilli kaşlar, renkli dudaklar ve belirgin gözlerle denizde ya da havuzda bakımlı görünmeniz mümkün.

12 yıldır profesyonel olarak kalıcı makyaj uygulayan uzman estetisyen Berna Bilir, bu konuda merak ettiklerini yanıtladı:

- Kalıcı makyaj nedir?

Kalıcı makyajı "mikro steril tek kullanımlık iğne yardımıyla doğal mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması" olarak tanımlayabiliriz.

- Öncesinde herhangi bir test yapılıyor mu?

Evet, öncesinde kişiyi mutlaka alerji testinden geçiriyoruz.

- Uygulama ne kadar sürüyor ve kalıcılığı ne kadar?

Makyaj uygulaması yaklaşık 1,5 saati buluyor. Ancak tek seansta tamamlanıyor. Uyguladığımız makyaj 2-3 yıl kadar da kalıcı oluyor.

- Bu makyajın avantajları neler?

Öncelikle parlak ve homojen olmayan makyaja oranla daha doğal görünüyor. Özellikle çalışan kadınların gözdesi olan kalıcı makyaj "tazeleme" derdini ortadan kaldırıyor. Zamandan ve bütçeden tasarruf edilmesini sağlarken, kozmetik ürünlere alerjisi olan kadınların da vazgeçilmezi.

- Kalıcı makyaj uygulamaların sonucunda ne sağlanıyor?

"Kozmetik dövme" sayılabilecek bu işlem sonucunda kaş, göz çizgisi veya dudaklara, cilt rengine uyumlu makyaj uygulayarak küçük kusurların kapatılması veya anatomik bozuklukların giderilmesi de sağlanıyor.

- Uygulamada kullandığınız ürünlerin özelliği nedir?

Bu alanda dünyada ne uygulanıyorsa Türkiye'de de aynısı yapılıyor çünkü trendleri yakından izliyoruz. Kullandığımız tüm malzemeler yurt dışından geliyor. Anti-alerjik, su bazlı ve bitkisel pigmentler kullanılıyor. Bu boyalar kesinlikle kimyasal katkı ve boya içermiyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok

Tanıtım-Reklam
Bumerang - Yazarkafe