Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Erkeklerin istediği kadın olmak

Şimdiye kadar yaşadıklarınızı aklınızdan tamamen çıkarın. Kötü anılar ve başarısızlıkları geride bırakmaya hazırlanın.  Bazı özel konuşma ta...

Erkeklerin istediği kadın olmak

Şimdiye kadar yaşadıklarınızı aklınızdan tamamen çıkarın. Kötü anılar ve başarısızlıkları geride bırakmaya hazırlanın. 

Bazı özel konuşma taktiklerini kullanarak hoşlandığınız erkeğin aklını başından alabilir ve size olan ilgisini artırabilirsiniz. Üstelik sakın korkmayın, bunu yaparken başka biri gibi davranmanıza da hiç gerek yok!

Her erkeğin istediği kadın olmak

Söz konusu bir erkekle sohbet başlatmak olunca, yapılması ve yapılmaması gerekenlerin listesi uzayıp gider. Herkes bu konuda farklı şeyler önerir durur. Ciddi konulardan bahsetmemeniz, çok fazla soru sormamanız, iyi bir dinleyici olmanız ve gevezelik yapmamanız gerektiği bunlardan sadece birkaçıdır.Ama kendine güvenen hangi kadın çenesini kapatıp her beş saniyede bir başını onaylar bir şekilde sallamak ister ki? Uzmanlar tüm bu eski moda kuralları unutmanızı tavsiye ediyor. Sorun O Değil, Sizsiniz (It's Not Him, It's You) kitabının yazarı Christie Hartman"Bu geleneksel yol göstericiler bir erkeğe kendinizi açmanız konusunda engeller oluşturur. Oysa gevezelik yapmak ne kadar tutkulu ve rahat olduğunuzu gösterir" diyor. Yeni konuşma tekniklerini deneyin ve doğru erkekle gerçek anlamda yakınlaşma olasılığınızı artırın.

Alıştırma yapın

Hoşlandığınız erkekle birebir konuşmaya geçmeden önce, aynı ortamdaki diğer insanlarla muhabbet edin. Bu, bir barmen, arkadaşınız veya barda öbür tarafınızda oturan birisi olabilir. Bu, yeni insanlarla tanışma fikrine açık olduğunuzu gösterir ve onu etkiler.Kadınlar ve erkekler bilinçaltlarında daima karşı cinse çekici gelene doğru çekilirler.Yani bir erkek sizi sosyalleşirken gördüğünde diğer insanlar tarafından sevildiğinizi düşünür. Bu da, cazibenizi artırır ve kontrolü ele almanızı sağlar. Hartman, arkadaşlarınızla bir daha dışarı çıktığınızda tanımadığınız en az üç kişiyle konuşmanızı tavsiye ediyor. Bu, hem cazibenizi artıracak hem de kendiniz hakkında konuşmanızı kolaylaştıracak. Bunun için biraz alıştırma yapmanız gerekebilir. Özel bir ilgi duymadığınız biriyle sohbet başlatmak, hoşlandığınız erkekle konuşmak için alıştırma olacaktır.

Sessiz kalmayın

Erkeklerin kendilerini dikkatle dinleyen kadınlardan hoşlandığını yıllardır duyuyoruz.Bu hiç yanlış bir bilgi değil çünkü herkes kendisini dinletmekten hoşlanır. Biz kadınlarsa,genellikle konuşmak yerine dinlemeyi tercih ediyoruz. Çünkü maalesef bu şekilde şartlandırılıyoruz. Hartman bu durumu "Kadınlar geçmişte, çok fazla konuşmanın karşılarındaki insan için sıkıcı olabileceğini ve dikkatli bir dinleyici olmanın ilgili olduğunu göstermenin en iyi yolu olduğunu düşünürlerdi" sözleriyle açıklıyor. Bu şekilde davrandığınız bir erkek, çok donuk biri olduğunuzu düşünüp kişiliğiniz hakkında hiçbir ipucu verme taraftarı olmadığınız izlenimine kapılabilir. Siz en iyisi ,kız arkadaşlarınızla birlikteyken nasılsanız hoşlandığınız erkeğin yanında da öyle davranın. Kendisi hakkında bir şey paylaştığında, sizde kendinizle ilgili bir şeyler anlatın.Ona sohbete devam edebilmesi için malzeme vermeniz gerektiğini unutmayın.

Sadece dinlemek yetmez!

Çoğu kadın erkekler karşısında dinleyici rolünü benimserler.Bunun çok sıkıcı görünebileceğini unutmamaya çalışın.

Ayrıntılara girin 

Çoğu kadın, basit gözükmek istemediğinden çekingen tavırlar sergilemeyi tercih ediyor.Çocukluk anılarınızdan bahsetmeniz veya gündemdeki olaylar hakkında yorum yapmanız yakınlaşmanızı sağlayacak yeni konular keşfetmenizi sağlar. Aranızdaki benzerlikler sizi yakınlaştırabileceği gibi, zıtlıklar da işinize yarayabilir. Örneğin siz tatilde New York'u görmek isterken, o bir sahil kasabasına gitmenin hayallerini kuruyor olabilir. Hangi programın daha cazip olduğu konusunda eğlenceli bir şekilde söz dalaşına girmeniz sizi yakınlaştırır.90 Günde Aşk (Love in 90 Days) kitabının yazarı Diana Kirschner "Kendi hakkınızda küçük detaylar vererek karşınızdakiyle uyumluluğunuzu artırıp sizden daha çok hoşlanmasını sağlayabilirsiniz. Sohbet sırasında ortak bir noktada buluştuğunuzda ikiniz de gevşeyeceğinizden işler daha kolay bir şekilde ilerleyecektir" diyor. 

Vücut dilinizi önemseyin

Bir erkekle konuşma sırasında paylaşımı sadece sözleriniz yapmaz. Uzmanlara göre iletişimin yarısından çoğu kelimeler kullanılmadan gerçekleşiyor.İşte bu yüzden, kelimelerinizle birini etkilemek istediğinizde söylediklerinizi doğru vücut diliyle birlikte yansıttığınızdan emin olun. Örneğin ona eğlenceli bir hikaye anlatırken avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde konuşun. Marymount Manhattan Üniversitesi psikoloji profesörlerinden vücut dili iletişimi uzmanı Marc Sale, konuşurken avuç içlerinizi bu şekilde tutmanızın bilinçaltından karşınızdaki erkeğe onu tanımak istediğiniz mesajı verdiğinizi söylüyor. Ayrıca bu şekilde yanınızda kendisini rahat hissedeceğinide ekliyor. Karşınızdaki erkeği rahatlatmakiçin 5/15 oranını deneyin: Her 15 dakikada bir ona beş kez dokunun. Bunu sıradan bir şey yapıyormuş gibi gerçekleştirin. Düşündüğünüzden Çok Şey Söylüyorsunuz (You Say More Than You Think) kitabının yazarı ve vücut dili uzmanı Janine Driver "Konuşurken karşınızdaki insana dokunmanız, onun kendisini size daha yakın hissetmesini sağlar. Bu yöntemi, çok belli etmeden onu etkilemek için kullanabilirsiniz. Bilinçaltı ona ihtiyacı olan mesajları verecektir" diyor. Saatini beğendiğinizi söyleyip bileğine dokunabilir veya soru sorarken elinizi hafifçe onun elinin üstüne koyabilirsiniz. 

Kendinizle barışık olun

Can sıkıcı konulardan uzak durarak işinizi riske sokmayın. Ortaokuldayken beden dersinde ters takla atamadığınızı veya arabayı park ederken zorlandığınızı çekinmeden anlatmanız kendinizle ne kadar barışık biri olduğunuzu gösterir. Ayrıca bu şekilde onun aklında kalıcı bir yer edinebilirsiniz. Kişisel garipliklerinizi sevimli bir şekilde anlattıktan sonra, sizin risk almaktan çekinmeyen ve eğlenmek isteyen bir kadın olduğunuzu düşünecektir. Bundan sonra ise eğlencenize katılmak için sizinle yemeğe çıkmak isteyeceğinden eminiz.

Hoşlandığınız erkeğe çoğunlukla kendinize sakladığınız komik özelliklerinizi ya da anılarınızı anlatmanız size sempati duymasını ve kendiyle barışık bir kadın olduğunuzu düşünmesini sağlayabilir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok