Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Aktif cinsel yaşam için spor şart!

Spor yapmak seks hayatını canlandırıyor. Cinsel yaşantınızda soğuk rüzgârlar esiyorsa spor yaparak cinsel yaşantınızın yeniden canlanmasın...

Spor yapmak seks hayatını canlandırıyor. Cinsel yaşantınızda soğuk rüzgârlar esiyorsa spor yaparak cinsel yaşantınızın yeniden canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Cinsel yaşantınızda soğuk rüzgârlar esiyor... Tutku dolu dokunuşlar, yerini yalnızlığa bıraktı... Şikâyetinizin altında yatan neden, stres ya da yorgunluk olabilir. İşte spor bu noktada devreye giriyor ve cinsel yaşantınızın yeniden canlanmasını sağlıyor! Nasıl mı, işte yanıtı...

Vücudunuza bakmaktan hoşlanmazken cinsel yaşamdan keyif almamanız da gayet doğal. Oysa, "fit" olma duygusunun yarattığı, kendine özen gösterme, vücuduyla barışık olma ve özgüven duygusundaki artış da, cinsel yaşama hareket getirebiliyor.

Acıbadem Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Şennur Zorer'e göre; kendini daha çekici ve güzel hisseden kişi, vücuduyla barışık oluyor, utangaçlığını ya da korkularını bir kenara bırakarak cinsel yaşamda daha aktif bir rol üstleniyor. O halde, zaman kaybetmeden vücudunuzu yeniden formuna kavuşturmak için düzenli olarak spor yapmaya başlayın.

Mutluluk hormonları devrede!
Modern çağın yarattığı stres dolu ortam, özellikle şehirde yaşayan insanlarda cinsel fonksiyon bozukluğunun daha sık görülmesine yol açıyor. Spor yaparken vücuttaki çeşitli stres hormonlarının üretimi yavaşlıyor.. Yapılan araştırmalara göre, düzenli spor yaşamı olan kişilerle, düzenli spor yapmayan kişiler arasında cinsel performans ve cinsel tatmin açısından oldukça büyük farklılıklar var.

Ereksiyonun kalitesini artırıyor
Diyabet, kalp ve damar hastalıkları, yüksek tansiyon gibi genel sağlığı bozan her türlü etken, dolaylı ya da doğrudan cinsel sağlığı da olumsuz yönde etkiliyor. Kandaki yağ ve kolestrol değerleri yükselince damar sertliği gelişebiliyor. Bu sorunun etkisi altında kalan erkeklerde sertleşme sorunu, yani ereksiyon bozukluğu en sık görülen problemi oluşturuyor. Spor, vücutta doku kanlanmasını ve oksijen alımını artırarak ereksiyon kalitesine katkıda bulunuyor.

Sağlıklı bir cinsel yaşam için herkesin kolaylıkla uygulayabileceği en etkili egzersiz türü ise; hızlı ve tempolu bir şekilde yürümek.

Kadınlara özel egzersizler

1. Kegel egzersizi: İdrarınızı yaparken birkaç kez tutup bırakın. Pelvik kaslarının sıkı olması rahim ile idrar torbasının sarkmasını ve istemsiz idrar kaçırmayı önlediği gibi cinsel ilişkide de çok yarar sağlıyor.

2. Sırt egzersizi: Sırt üstü uzanarak dizlerinizi bükün ve birbirinden ayırın. Vajina kaslarınıza konsantre olarak pelvik kaslarınızı yukarı çekin, tutun ve gevşeyin. Bu egzersizi yaparken kalça kaslarınızı kasmadığınızdan emin olun. Pelvik kaslarınızı asansör olarak düşünün ve yavaş yavaş yukarı kasarak çekin. Bu egzersizi öğrendikten sonra yatarken, ayakta, otururken veya cinsel ilişki sırasında sık sık tekrar edin.

3. Karın egzersizi: Sırt üstü uzanıp, dizlerinizi bükün. Ellerinizi mide kasının üzerine yerleştirin. Kasın sertleşmesini hissederken kalçanızı kaldırarak pelvik kaslarınızı kasılı tutun ve gevşeyin. Bu pozisyondayken ellerinizi göğüs üstünde kavuşturun. Başınızı ve omuzlarınızı dizlerinize yaklaştıracak şekilde kaldırın, karın kaslarının sertleştiğini hissedin ve sonra gevşeyin.. Egzersize günde birkaç kez 5 dakika süreyle en az 3 ay devam edin.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok