Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Dekolte estetiği kimlere yapılır?

Farklı dekolte estetiği uygulamalarıyla, dekoltenizdeki kırışıklıkları, yaşlanma izlerini ve lekeleri ortadan kaldırabilirsiniz. Söz konu...

Farklı dekolte estetiği uygulamalarıyla, dekoltenizdeki kırışıklıkları, yaşlanma izlerini ve lekeleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Söz konusu yüzümüz olduğunda yaşlanma izlerini yok etmek için tüm operasyonlara 'evet' deriz. Fakat boyun ve dekolte bölgemiz için kadınlar aynı fikirde değil... Oysa vücutta en dikkat çekici noktalardan biri olan dekolte bölgesi, zamanla güneş ışınlarına ve kozmetik ürünlerine maruz kalarak lekeleniyor ve kırışarak yaşımızı hemen ele verebiliyor…

Dekolteniz yaşınızı ele vermesin

Kadınlarda boyun estetiği ne kadar önemli ise, dekoltenin de güzelliği ve estetik duruşu da aynı şekilde önemli. Yaşı kaç olursa olsun kadınlar dekolte giymeye bayılır. Belli bir yaştan sonra da dekoltenin güzelliği önemini koruyor. 

Zamanla sıkılığını kaybeden cilt, boyun ve dekolte bölgesinde de zararlı güneş ışınları ve yanlış kullanılan kozmetik ürünleri nedeniyle sarkmış, çizgi çizgi olmuş ve lekelenmiş bir görüntüye bürünüyor. 

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, kadınların artık yüz estetiğinin yanı sıra, yaşı ortaya çıkaran boyun, dekolte, el ve bacaklara yapılan estetik işlemlere de ilgi gösterdiklerini belirtiyor. Kışlaoğlu'nun dekolte estetiği ile ilgili açıklamaları şöyle: 

Dekolte estetiği kimlere yapılır? 

Dekolte bölgesindeki tüm çizgilenmeler kadınlar için gerçekten rahatsız edici bir görüntü yaratır. Yüze yapılan estetikle simanın gençleşir fakat boyun ve dekolte bölgesindeki leke ve kırışıklar yaşı ortaya çıkarır. 

Ayrıca, dekolte bölgesinde oluşan yağ birikmesi ile bu bölgelerde meydana gelen elastikiyet kaybı sebebiyle, derinin zamanla aşağı doğru inerek vücutta dikkat çeken kötü bir görüntü oluşturur.

Dekolte estetiği uygulaması orta yaş ve üzeri kişilere uygulanması gerekir. Ayrıca, bu bölgede dış etkenlerden dolayı yara ve ya da yanık izi kalmış kişilerde de başarılı sonuçlar alınabilir. 

Dekolte estetiği uygulaması nasıl yapılıyor?

Dekolte estetiği 4 basamakta tamamlanır.

Kırışıklıklara dolgu
Bu bölgedeki deri elastikiyetinin bozulmasıyla oluşan sarkma ve ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle doldurarak daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilir. 

Peeling ile canlandırma
Küçük peeling ajanları ile derinin canlanmasını sağlanır, elastikiyetini artıracak işlemler uygulanır. İleri derecede artmış çizgilenme varsa yağ enjeksiyonları yapılır. 

Meme estetiği
Dekolte problemleri meme kaynaklıysa, her iki meme birbirine çok bitişikse bu dekoltenin görüntüsünü de bozar. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılarak, dekoltenin güzel olması sağlanır

Botoks ve yağ enjeksiyonu
Bu bölgeye botoks ve yağ enjeksiyonu da uygulanıyor. Botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlıyor, yağ enjeksiyonuyla da çizgiler yok ediliyor. 

Operasyon sonrası ağrı ve iz oluyor mu ?
Bu bölgeye uygulanan işlemler sırasında çok fazla ağrı olmuyor ve iz de kalmıyor. Fakat bu konuda işlemi yapacak olan kişinin estetik müdahalelerdeki uzmanlığı çok önemlidir. 

Dekoltedeki güneş lekeleri nasıl yok edilir? 
Dekoltede kadınların en çok şikayet ettiği konulardan biri de güneş lekeleri. Bilinçsiz güneşlenme ve nedeniyle giderek büyüyen lekeler için dekolteye deriyi soyucu işlemler yapılıyor. Küçük peelingler yapılmasıyla lekeler giderilerek daha düzgün bir yüzey elde edilmesi mümkün oluyor. İleri derecede olan lekeler tıraşlama yöntemiyle gideriliyor. Ayrıca özel lazer uygulamaları ile de bu sorun ortadan kaldırılıyor. 

Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok