Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Bekârlığa veda partinizi nasıl alırdınız?

Bekârlığa veda partinizi nasıl alırdınız? " Bütün kızlar toplandık!" şarkısı eşliğinde eğlence dolu bir parti halinde mi, yoksa ...

Bekârlığa veda partinizi nasıl alırdınız? " Bütün kızlar toplandık!" şarkısı eşliğinde eğlence dolu bir parti halinde mi, yoksa evde pijamalarınızı giyinip en favori falcınızı da çağırarak sabahlara kadar süren dedikodu seansları şeklin de mi? Seçim sizin! Ama biraz kafa yorarak herkesin keyif alacağı orijinal bir parti de organize edebilirsiniz.

Bekârlığa veda partinizi nasıl alırdınız? ” Bütün kızlar toplandık!” şarkısı eşliğinde eğlence dolu bir parti halinde mi, yoksa evde pijamalarınızı giyinip en favori falcınızı da çağırarak sabahlara kadar süren dedikodu seansları şeklin de mi? Seçim sizin!

Ama biraz kafa yorarak herkesin keyif alacağı orijinal bir parti de organize edebilirsiniz.  Haydi bakalım hayal gücünüzü harekete geçirme zamanı!

Eskiden, bekârlığa veda partisi dendiğinde damadın yakın arkadaşları tarafından, düğün öncesi sürpriz olarak düzenlenen, özellikle de striptizci kızların dans şovu ile biten çılgın partiler akla gelirdi. Gelin ve damat arasında son an krizine de yol açabilen bu dans şovu bu partilerin vazgeçilmezdi. Ama artık durumlar değişti. Günümüzde gelin adayları da bekârlığa eğlenerek, partileşerek veda ediyorlar. Hatta gelinlerde erkek dansçılarla geceye nokta koyabiliyor artık!

Yani durumlar tamamen eşitlendi diyebiliriz. Anlayacağınız Türk kültürü ile yakından uzaktan alakası olmayan bu kutlama neredeyse kına gecelerimiz kadar popüler oldu… Eeee amaç yeni hayatınızın, mutlu beraberliğinizin kutlanması olduğuna göre bekârlığa eğlenerek veda etmeyi pas geçmeyin diyorum.

Partiniz illa ki yakın arkadaşlar tarafından sürpriz olarak planlanacak diye bir kural yok; arzu ederseniz siz ve yakın arkadaşlarınız her detayla birlikte ilgilenebilirsiniz.

Her şeyden önce bu organizasyonu planlayacak yeterince vaktiniz olmalıdır.
Kabaca 2-3 hafta öncesinden nerede, ne tarz bir parti yapmak istiyorsunuz bunu belirlemelisiniz. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın! Davetli listesini de son haline getirip, birbirinden esprili parti davetiyelerinden yaptırabilirsiniz. Mekâna karar verirken sabahlara kadar çılgınlar gibi dans edeceğinizi unutmayın, mekânın ferahlığını göz önünde bulundurun. Veee tabii ki gecenin olmazsa olmazı fotoğraf çekimi! Bence profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşmalısınız! Yıllar sonra o birbirinden komik ve muhteşem karelere bakıp “ iyi ki bu eğlenceli partiyi yapmışım!” diyeceksiniz; buna eminim!

Gecenin hatırası olarak gelen misafirlerinize minik bir hediye vermek hoş oluyor.
Esprili tişörtler, gelinlik tasarımlı kurabiyeler, isminizin yazdığı minik parfümler veya el kremleri, magnetler, BRİDES yaka iğneleri, arkadaşlarınızın bileğe veya saça takacağı komik aksesuar bunlardan bazıları…

Bekârlığa ne şekilde ve nerede  veda etmek istediğiniz tamamen sizin seçiminiz…
Evinizde yakın arkadaşlarınıza kendi ellerinizle güzel bir yemekte hazırlayabilirsiniz. Hem de pratik yapmış olursunuz. Ya da yakın bir yere birkaç günlüğüne kaçmak da hoş bir fikir olabilir. Böylece az da olsa dinlenerek düğüne enerji toplamış olursunuz…

Hazırlayan: Meltem Öksüm

Kaynak: HT Hayat
 
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok