Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Hassas ciltlere bakım önerileri

Hassas ciltler adından da anlaşılacağı gibi, cilt türleri arasında en fazla bakım isteyenidir. Peki hassas bir cilt için nasıl bakım yapıl...

Hassas ciltler adından da anlaşılacağı gibi, cilt türleri arasında en fazla bakım isteyenidir. Peki hassas bir cilt için nasıl bakım yapılmalı? İşte bu sorunun cevabı…

Hassas ciltlerin en büyük özelliği aşırı nemsiz, yağsız ve dış etkenlere çok duyarlı olmalarıdır. Cilt her zaman kuru ve gergindir. Çoğunlukla pul pul olmuş bir görünümü vardır. Güneşten, soğuk veya sıcaktan çok etkilenir, kızarır ve çatlar. Bu tür havalarda besleyici kremlerle cildin korunması gerekir.

Dış etkenlere karşı koruyucu bir krem sürmeden dışarıya çıkılmamalıdır. Gece bakımı da ihmal edilmemelidir. Cilt, nem içeren bir temizleme sütüyle temizlenmeli ve bir gece kremi sürülmelidir.

Seçilen kremler mutlaka hassas ciltler için özel olarak üretilmiş olmalıdır. Belirli aralıklarla nem maskesi yapmayı da ihmal etmeyin.

Antialerjik ürünler kullanın
Cildinizin hassas olduğunu anlamanın en basit yolu ise, cildinizin kullandığınız ürünlere gösterdiği tepkilere bakmaktır.

Hassas ciltler pek çok insanın kullandığı cilt bakım ürünlerine kızarıklık, kabarma ya da yanma şeklinde görülen tepkiler verebilirler. Cildiniz bu tür reaksiyonlar gösteriyorsa, normal ciltlerden daha fazla özen istiyor demektir.

Hassas cilde sahip kadınların makyaj malzemeleri de, güneş sütleri ve nemlendirici kremleri de antialerjik ve kokusuz olmalıdır.

Kaynak: SağlıkveGüzellik
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok