Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Yedi adımda kendinizden emin olun

Sosyal hayatta kendinden emin olmak özellikle günümüzde büyük önem kazandı. Peki bunun kolay bir yolu, bir formülü var mı? İşte hem kendin...

Sosyal hayatta kendinden emin olmak özellikle günümüzde büyük önem kazandı. Peki bunun kolay bir yolu, bir formülü var mı? İşte hem kendinizden emin olma yetisini kazanmanın yedi yolu…

Akıl durumu

Kendine güvenen biri olmanın ilk adımı kendi duygu ve düşüncelerinizi inceleyebilmektir. Düşünceler oluşturarak ve güven çalışmaları yaparak vücudunuz buna reaksiyon gösterecek ve güven oluşturmaya başlayacaktır. Örneğin sinirlendiğiniz zaman kekelediğinizi düşünüyorsanız bu sizin güveninizi yok edecek bir durumdur. Bunun içinde mümkün olduğunca pek çok insanla konuşarak bundan kurtulmaya çalışın.

Fiziksel görünüm

Dış görünüşünüz güven seviyenizde en büyük rolü oynar. Bu yüzden dış görünümünüze özen gösterin.

Stil

Giydiğiniz kıyafetler insanların size karşı nasıl davranacağının bir göstergesidir. Bu yüzden insanlara beklentilerinden daha fazlasını verin.

Dinleme becerisi

Eğer karşınızdaki kişiye bütün konuşmasını bitirmesine izin verirseniz bu onun, sizin çok iyi bir konuşmacı olduğunuzu düşünmesine neden olacaktır. Ancak siz özellikle ilk buluşmalarda konuşmaları kısa tutun ve olayın özünü anlatın.

Gelgeçlik

Karşınızdaki kişiyi kaybedebileceğinizi unutmayın. Bu siz kendinize güvenmediğiniz için ya da o sizden daha iyi olduğu için değil, hayatta böyle şeylerin olabileceğini kabullenmek gerekiyor.

Uygulama

Sosyal hayattaki uygulamalarınızı çoğalttıkça kendinize olan güvenin yükseldiğini göreceksiniz.

Finansal denge

Bu, diğerleri kadar önem taşımasa da nasıl para kazandığınız size güç verecektir.
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok