Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Boşandıktan sonra da bir hayat var...

Boşandıktan sonra kişilerin hayatı büyük bir değişime girer. Tek başına para gibi sorunlarla başa çıkma, çocuk, kariyer değişikliği ve a...

Boşandıktan sonra kişilerin hayatı büyük bir değişime girer. Tek başına para gibi sorunlarla başa çıkma, çocuk, kariyer değişikliği ve aile, ev küçültme işlemleri bir yıkım gibi görülebilir.

Size inanmak zor gelebilir ama artık evliliğiniz bitti ve herkes kendi yoluna devam etmek zorunda. Şimdi size boşandıktan sonra yapmanız ve yapmamanız gerekenlerin kısa bir listesini vereceğiz.

İnkar
Kendinize sorun, gerçekten bu evliliğin sürmesini ister miydiniz? Devam etseydiniz içinizde sürekli ayrılma korkusu olacak mıydı? Yalnız kalmaktan daha korkunç bir düşünce varsa, o da korkunuzun size zarar vermesine izin vermeniz.

Gün ışığından kaçmak
Kederli bir dönemdesiniz ve sizin için kısmen hayat bitti. Hayatta tek başınıza var olamayacağınıza inanıyorsunuz. Ama emin olun 'Hayatımı geri istiyorum' diyeceğiniz bir an gelecek. Hele çocuğunuz varsa bu düşünce bir an önce gelmek zorunda. Onu yetiştirmek zorundasınız; 'Ben topluma mutlu, anlamlı, üretken bir üyesi olan bu çocuğu kazandıracağım' demeli ve sırf onun hatırına da olsa kendinize gelmelisiniz. Çocuğunuz kendinizi toplamanız için size ön ayak olsun.

Bu bir felaket değil
Yaşadıklarım çok korkunç, her şeyimi kaybettim, 'Hayatım bitti' gibi duyguların üzerinizde güçlü bir etkisi olabilir. Bunlar doğru değil, ayrılık sizin için yeni bir hayat ve yeni bir başlangıç demektir. Kafanızın içindeki negatifliği değiştiremeseniz bile fiziksel olarak nasıl hissettiğinizi değiştirebilirsiniz.

Pişmanlık duymayın!
Olan oldu, artık geçmişi geri almak için bir şey yapamazsınız ancak şimdi ne yapacağınızı planlayabilirsiniz.

Çocuklarınız için örnek olun
Ne tür bir anne çocuğunun çevresinde sürekli ağlar, boş boş etrafa bakar ve çocuğunun üzülmesine izin verir ki?

Plan yapın
Konut, iş ve finans açısından mali durumunuzu değerlendirin.

Yardım isteyin
Duygusal destek, mesleki rehberlik için aile bireylerinizden ya da en yakın arkadaşlarınızdan yardım alın.

Başarılı olmanız ve kendinizi programlamak için her şeyi yapın
Güçlerinizi ve becerilerinizin ne olduğunu öğrenin. Onların yeni ve olumlu bir yönde hareket etmesine yardımcı olmaya odaklanın. Kendinize inanın.

Kendiniz için zaman yaratın 
Sizden biraz bencil olmanızı isteyeceğiz. Kendinize vakit ayırın. Hep istediğiniz ama çıkamadığınız o seyahate çıkın, bir hobi edinin.

Düşlediğiniz eve sahip olun
Ev değiştirmeye imkanınız varsa taşının. Bu dünyanın sonu değil. Siz ve çocuklarınız yeni ve temiz anılar oluşturmak için başka bir eve gidiyorsunuz. Bu durum orayı sizin rüya eviniz yapar.

Siz eşinizle bir elmanın yarısıydınız. Evet ama bitti, şimdi her 100 kişiden biri yeniden öteki yanınız olabilir.

Kendinize bir tutku bulun
Her gün yataktan kalkmanızı heyecanlı yapacak olan şey nedir? Hedeflere ulaşmak için neler yapabileceğinizin bir listesini yapın.

Kendinizi koruyun
Yeni bir ilişki kıvılcımı hissettiğinizde kendinize sorun 'bu ilişki bana ne katacak, çocuklarım ne düşünecek, hazır mıyım'?

Kaynak: HT Hayat
✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok