Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Domestos'a Mektup

Sevgili Domestos, Tasarımını özel olarak yaptığın 7’li püskürtme sistemine sahip yeni ürünlerin için teşekkür ederim. Büyük bir mutlulukl...

Sevgili Domestos,

Tasarımını özel olarak yaptığın 7’li püskürtme sistemine sahip yeni ürünlerin için teşekkür ederim. Büyük bir mutlulukla kullanıyorum. Gerçekten de dediğin gibi, tuvalette ulaşılması zor yerlere zahmetsizce ulaştı ve %100 hijyen sağladı.

Değerli dostum Domestos... Umarım sana bu şekilde hitap etmemi fazla samimi bulmamışsındır. Zira 1999 yılında güzel ülkemize geldiğinden beri, senin kokunu anne kokusuyla bir bilen nesiller yetişti Türkiye’de. Sen 15 yıldır ülkenin en çok satan temizlik ürünü olsan da, hakkımızda hala bilmediğin birkaç şey olduğunu düşünüyorum değerli dostum. 

Bizler, temizlik konusunda birbirinden yaratıcı bahanelere sahip anneler tarafından büyütüldük. Evlerin sürekli temiz tutulması için neler duymadık ki. Mesela şu cümleleri kanıksamış milyonlarca genç vardır Türkiye’de: “Kalk kızım evi temizlememiz lazım. Yarın temizlikçi gelecek. Ayıp!”


Unilever firması, Türkiye’ye gelmeden önce dünyanın başka yerinde böyle birşeye şahit olmuş mudur sence? İstersen ben sana benim İngiliz kökenli patronumla yaşadığım bir olaydan bahsedeyim. Yıl 2009. Çocuğum doğalı 3-4 ay olmuş. Türkiye’ye kısa bir ziyarette bulunan eski patronum bana da bir tebrik ziyareti yapma inceliğini göstermiş. Ben evde bebek olmasının verdiği ek bir titizlikle tertemiz salonumda oturmuş misafirimi beklemeye başladım. Zil çaldı. Benim yaşlı eski patron, kapı açılır açılmaz lap lap ayakkabılarıyla dalıverdi evin içine. Ben durumu rahatsız edici bulmakla birlikte kültürel farklılığımızı serinkanlı şekilde karşılarken, bu durumla ilk kez karşılaşan bakıcımızın gözleri yerinden fırladı! Misafirimi ona dövecekmiş gibi bakan bakıcıdan hızlıca uzaklaştırıp salona yönlendirdim. Tam sohbete başladık, göz ucuyla bir de baktım ki benim bakıcı almış eline Domestos’u, söylene söylene İngiliz misafirin geçtiği her yeri Domestoslayıp silmeye! Adamcağız dünyadan habersiz bebeği sevmeye dursun, bakıcı bir elinde bez bir elinde Domestos, “Bir de bebek olan eve ayakkabılarla mı girilirmiş, tövbe tövbe...” diye yerleri silmeye devam ediyor. Ben bir yandan misafirimle kibar bir sohbet kurmaya çalışıyorum, bir yandan da onun tam arkasında bir gayret yerlerdeki tüm mikropları yok etmeye and içmiş bakıcıya kaş göz yapıp onu olay yerinden uzaklaştırmaya çalışıyorum ama nafile! Benim yaşlı patron dönüp ne olduğunu kavrayıncaya kadar, ortalığı Domestos kokusu sarmıştı bile!  Evde biraz daha duracak olsa, bakıcının misafiri de Domestoslayacağından endişe ettim. Evet sevgili dostum Domestos, bizde birden fazla nesil, senin kokunu anne kokusuyla bir bilerek büyümekte ülkemizde.


Koku demişken, son çıkarttığın 2 ürünün de birbirinden değişik 2 şahane kokusu olduğu da dikkatimden kaçmadı. Kendi adıma şu mavi etiketli olanını tuvaletlerde, pembe etiketli olanı tuvaletlerin de dışında kullanacağım galiba. Bayıldım onun kokusuna.

Kokusu bir yana, 7’li püskürtme sistemli ürününün özel olarak dizayn edilmiş kapağı sayesinde ürün tazyikli bir biçimde çıkarak hızla geniş bir alana yayılıyor ve bu sayede ürünün ulaşmadığı tek bir nokta bile kalmıyor! Mikroplar artık korksun benden!

Bir de bu özel kapaktan ve üründen en iyi şekilde faydalanabilmek için ürünü klozet yada duvar gibi dikey yüzeylerde kullanmayı öneriyormuşsun. Tavsiyeni göz önünde bulunduracağım dostum.

Seninle paylaşmak istediğim daha çok şey olsa da, konuyu daha fazla uzatmadan, bizlere kolaylık olsun diye geliştirdiğin 7’li püskürtme sistemine sahip 2 ürününün bir kez daha hayırlı olmasını diler, gözlerinden öperim.


Muhabbetle,

İrem

İçerik: www.kendindik.com

Bir boomads advertorial içeriğidir.


✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok