Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

'Basit ama hızlı' estetiğe talep arttı

Tatil hazırlığı yapanlar, kısa sürede sonuç verebilen basit estetik müdahaleleri tercih ediyor Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plast...

Tatil hazırlığı yapanlar, kısa sürede sonuç verebilen basit estetik müdahaleleri tercih ediyor

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Murat Emiroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaz aylarıyla birlikte insanların görünüşlerine daha fazla önem verdiklerini belirterek, bu dönemde estetik ameliyatı yaptırmanın herhangi bir sakıncası olmadığını söyledi.

Bu dönemde yapılan karın estetiği gibi ameliyatlardan sonra belirli bir süre giyilmesi gereken sıkı korselerin, sıcağa aşırı duyarlı olanlarda sorun oluşturabileceğini belirtti.

KOLTUK ALTINA BOTOKSUN SAKINCASI YOK

Kısa sürede sonuç verebilecek uygulamalara ilginin arttığını ifade eden Emiroğlu, tatilde güzel ve bakımlı görünmek isteyenlerin özellikle botoks, dolgu, liposuction ve iple asma gibi basit ve hızlı yöntemleri tercih ettiğini, yapılan küçük müdahalelerle insanların daha mutlu şekilde tatille çıktıklarını dile getirdi.

Yaz aylarında, koltuk altı terlemelerini önleyen botoks uygulamalarında artış gözlendiğini ifade eden Emiroğlu, ''Bunun bir sakıncası yok. Uygulanan botoks maddesinin dozu zaten çok düşük. Terlemeyi de zaten ufak bir bölgede engelliyorsunuz. O ter mutlaka vücudun başka yerlerinden atılır'' diye konuştu.

YAĞ ENJEKSİYONLARIYLA GELEN GENÇLİK

Emiroğlu, deniz sezonunun açılmasıyla birlikte gündeme daha fazla gelen selülitlerin tedavi edilmesinin zor olduğunu vurgulayarak, ''Selülit tedavisi mutlaka cerrahidir'' dedi.

Son yıllarda en fazla talep edilen uygulamalardan birinin de yağ enjeksiyonlarıyla yapılan estetik müdahaleler olduğuna dikkati çeken Emiroğlu, şöyle devam etti:

''Kök hücreden zenginleştirilmiş, hastanın kendisinden alınmış yağ dokuları, hastaya verilerek vücuttaki deformiteler düzeltiliyor. Burada yağ dokularının dolgu etkisine ek olarak, kök hücrelerin uygulandığı bölgeyi gençleştirici etkisinden de yararlanılıyor. Böylelikle yaşlanmış, kırışmış, güneş etkisiyle hasarlanmış derilerdeki deformasyonlar tedavi ediliyor ve deri daha kaliteli, pürüzsüz, canlı görünümlü ve genç deri haline getiriliyor. Bu yöntemle meme ameliyatlarındaki protezlerin yerine seçilmiş hastalarda yağ enjeksiyonu da yapılabiliyor.''

DOKTOR SEÇİMİ ÖNEMLİ

Estetik müdahaleler arasında enjekte edilen kalıcı dolguların çok sakıncalı olduğunu, bunların dokulara zarar verebildiğini anlatan Emiroğlu, doktor seçiminin önemine de dikkati çekti.

Estetik ameliyatlarında bazen geri dönülmesi çok güç, kötü sonuçlar alınabildiğini vurgulayan Murat Emiroğlu, ''Hastalar, doktorlarını seçerken estetik cerrahi işlemlerin yalnızca plastik cerrahlar tarafından yapılması gerektiğini aklından çıkartmamalı ve bu plastik cerrahın da Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği üyesi olup olmadığını dikkat etmelidir'' dedi.

Doktor seçiminde, fazla bilgi kirliliği olduğundan internetteki bilgilere çok itibar edilmemesi gerektiği kaydeden Emiroğlu, ''Daha önceden aynı ameliyata geçirmiş kişilerin deneyimlerinden yararlanılmalıdır'' diye konuştu.

AA

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok