Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Siz bölgesel yağlarınızı sevin

Yağ enjeksiyonları estetik cerrahide kullanılan en etkili uygulamalardan birisi. Bölgesel yağlardan elde edilen kök hücreden zengin yağ dolg...

Yağ enjeksiyonları estetik cerrahide kullanılan en etkili uygulamalardan birisi. Bölgesel yağlardan elde edilen kök hücreden zengin yağ dolgusu ise, bugün estetik cerrahinin her uygulamasında kullanılıyor.

"Yağ enjeksiyonu aslında plastik cerrahi tarihinin başından beri var. Amaç olan yerden, olmayan yere bu yağların transferini sağlamaktır. Geliştirdiğim Cihantimur Yağ Transferi ise, açık ara farklılıklar gösteren ve hastaya son derece etkili bir geri dönüş sağlayan tekniklerimden bir tanesi" diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, tekniğin ayrıntıları anlattı: "Klasik yağ transferlerini incelediğimizde 2 farklı problemin oluştuğunu gözlemleriz.

Klasik yağ transferlerinde, birinci sorun, yağlar koyulan yerde yaşayamıyor, ikincisi ise ölerek yerleştirildikleri yerlerde sertleşmeye başlıyorlar. İşte tüm bu sorunları ortadan kaldırabilmek için Cihantimur Yağ Transfer tekniğini geliştirdim. Bu teknikte az evvel saydığım dezavantajlar yaşanmıyor çünkü yağı hava almadan, kök hücreden zengin bir şekilde, yani içeriğindeki hayati öneme sahip kök hücrelerin yaşamasına olanak sağlayarak transfer ediyoruz. Cihantimur Yağ Transfer tekniğinde, yağ yerleştirildiği yerde yaşamaya devam ediyor, doğal olarak sertleşme yaşanmıyor, doğal görünüyor ve uzun süre tutunuyor"

Amacımız doğal görünüm veren, yaşayan hücreler

" Bu noktada aslında bizim amacımız operasyonu tek aşamaya düşürmek ve yağların enjekte edildikleri bölgede yaşamasını sağlamak. Aslında bu alanda uzmanlaşmış plastik cerrahlar bu yönteme yakın yöntemler kullanıyorlar. Ama bizim uyguladığımız bu yöntem henüz yeterince anlaşılmış değil.

Söz gelimi hastanın bedeninden aldığımız yağı kapalı bir sistemden geçiriyoruz. Bu şekilde kesinlikle hava almıyor, hava zincirinden etkilenmiyor, bozulmuyor, dolayısıyla aktarıldığı yerde yaşamaya devam ediyor" diyen Cihantimur, ayrıca bu yağı kök hücreden zengin hale getirdikten sonra enjeksiyonun yapıldığının da altını çizdi ve ekledi: " Kök hücreden zengin, hava almamış, ölmemiş, kısaca yaşayan bir dokuyu sorunlu bölgeye enjekte ettiğimiz de ise, son derece doğal bir görüntü elde ediyoruz. Yaşayan hücreler dolayısıyla tutunarak, hastaya kalıcı bir estetik de sağlıyor".

Geniş bir kullanım alanı var

" Cihantimur Yağ Transfer sisteminin çarpık bacakların düzeltilmesi, dudak, meme büyütme, yüz estetiği ve daha pek çok yerde, geniş bir kullanım alanı var. Örümcek Ağı Estetiği ile kombine bir şekilde yaptığımızda ise, özellikle yüz bölgesinde muazzam sonuçlar alıyoruz. Dolgu uygulamalarından en büyük avantajı ise, bedeninize kendi hücrelerinizin tekrar enjekte ediliyor olmasıdır.

Alerji ve ya kimyasalların yol açabileceği riskler ortadan kalkar. Kısaca sorunlu bölgenizden yağı alıp, ihtiyacı olan bir başka alana transfer ediyoruz, üstelik yaşayan hücresel boyutta yapıyoruz bunu" diyen Cihantimur, ayrıca transfer edilen yağların bölgede yaşama süresinin kişinin kendi genetiği ve yaşam kalitesi ile alakalı olduğunun da altını çizdi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok