Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

İyi Bir Kariyer İçin Artık Yeterli Değil

İyi bir kariyer sahibi olmak ve istediğiniz işi bulmak için artık üniversite mezunu, yüksek lisans yapmak yeterli olmuyor. İş yaşamında ...


İyi bir kariyer sahibi olmak ve istediğiniz işi bulmak için artık üniversite mezunu, yüksek lisans yapmak yeterli olmuyor. İş yaşamında artan rekabet yüzünden plastik cerrahi kişilerin imdadına koşuyor. 

Kariyeri için estetik yaptıranların her geçen gün arttığını belirten Op. Dr. Defne Erkara "Genç ve dinamik bir yüz için öğlen tatilinde bile estetik uygulamalar yapıyoruz" diyor.

Günümüzde estetik lüks olmaktan çıkarak önemli bir ihtiyaç haline geldi. İyi bir işe ve kariyere sahip olmak için estetik kaygılar ve istekler de gün yüzüne çıkıyor. Güzellik kavramı artıkça daha çok para kazanıldığı inancı git gide yaygınlaşıyor. Bu da kişilerin plastik cerrahların kapılarını sıkça çaldırıyor.

CV'lerdeki fotoğraflar için burun estetiği yaptırılıyor
İş ilanlarında en çok prezantabl sözcüğü dikkat çekiyor. Bu sözcük sadece eli yüzü düzgün olmak ve iyi giyinmekten daha fazlasını ifade ediyor. Görüşmelerde daha etkili olup, rakiplerden farklılaşmak ve şansını artırmak isteyenler en çok plastik cerrahiye başvuruyor. Özgeçmişlerindeki fotoğraflarda güzel ya da yakışıklı görünmek ve bu sayede fark edilmek isteyenler olduğunu belirten Op. Dr. Defne Erkara "Fotoğraflarında daha iyi görünmek için burun estetiği istiyorlar. Operasyon sonrasında erkek ve kadınların özgüveni artıyor. Bu da görüşmelerde olumlu bir etki bırakıyor" diyor.

Öğle arasında botoks ve dolgu uygulamaları arttı
Kadınlar kadar erkeklerde estetiğe yoğun ilgi gösteriyor. İş adamları daha genç ve daha fit görünmek için öğle tatillerinde bile estetik uygulamalar yaptırıyor. "Birçok iş adamı öğlen arasında gelip hızlıca botoks ve dolgu gibi uygulamalar yaptırıyor. Erkekler son derece bakımlarına düşkün ve bu tip uygulamalarda hızlıca karar verebiliyorlar. Botoks gibi uygulamalar günlük rutinlerinde son derece normal bir davranış" diyen Op. Dr. Defne Erkara yöneticilerin ve patronların kariyerlerini önemsedikleri için kendilerine baktıklarını söylüyor.

Özellikle 40-50 yaş arasındaki erkek yöneticilerin genç ve dinamik görünmek istediklerini söyleyen Op. Dr. Defne Erkara, ameliyat ve ameliyatsız birçok yönteme başvurduklarını dile getiriyor.

Kadın yöneticiler göğüs estetiği yaptırıyor
Kadın yöneticilerde ise göğüs estetiği dikkat çekiyor. Orta yaş ve üstündeki kadın çalışanlar botoks ve dolgu gibi uygulamalar sonrasında en çok göğüs estetiğini tercih ediyor. Kariyerinin başlangıcında daha çok burun estetiği gibi uygulamalar yaptıran kadınlar, ilerleyen zamanlarda daha büyük göğüse sahip olmak istiyor. Op. Dr. Defne Erkara "Günden güne eğitimli kadınlar artıyor, iş dünyasında da birçok kadın yöneticiyi görüyoruz. Kadınlar ne istediğini çok iyi biliyor, bu nedenle zekalarını ve başarılarını fiziksel görünümle de birleştirerek kendilerine daha çok güveniyorlar" diyor

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok