Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Avuç içleriniz terliyorsa çözümü var

Terleme son derece normal ve hatta faydalı bir vücut fonksiyonu fakat özellikle ellerin terlemesi, son derece sıkıcı ve hayat kalitesini etk...

Terleme son derece normal ve hatta faydalı bir vücut fonksiyonu fakat özellikle ellerin terlemesi, son derece sıkıcı ve hayat kalitesini etkileyen bir durum olabiliyor. Son dönemlerde kullanım alanları giderek artan botoks ise, el terleme tedavisinde kullanılan en etkili çözümlerden birisi

"Bazı kişilerde ter bezleri fazlaca çalışır ve gereğinden fazla, gereksiz bir terleme durumu oluşur. Özellikle avuç içlerinde terlemenin olması, sürekli kullandığımız bu uzvun, konforsuz bir hayatı da beraberinde getirdiği bir gerçek. Elleri sürekli terlediği için aşırı soğuduğunu, elleriyle ne tutsa avuçlarından kayarak düşürdüğünü dile getiren hastalarımıza, son derece pratik uygulamasıyla botoks yapıyoruz" diyen Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, işlemin ortalama 15 dakika kadar sürdüğünü söyledi.

Botoksla terlemenin önüne geçin

"Aşırı terleme sorunu olan avuç içlerine, botoks uygulaması yaparak, tüm bu sorunların önüne geçebiliyoruz" diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, uygulamanın herhangi bir zararının olmadığını, hatta fiziksel ve psikolojik olarak, bu sorunu yaşayan herkesi son derece rahatlattığını açıkladı: "Sosyal konumu zedeleyen aşırı terleme, pek çok insanda özgüven kaybına da neden oluyor. Oysaki botoks uygulaması son derece pratik ve konforlu bir uygulama".

Ter bezi kaslarına botulinum toksin

"Fazlaca terleyip sorun çıkartan avuç içlerine bir miktar botulinum toksin enjekte ediyoruz ve bu bakteri ter bezi kaslarını geçici olarak işlem yapmasını engelliyor yani terleme fonksiyonu devre dışı bırakılıyor" diyen Cihantimur, uygulama sonrası derhal sosyal hayata geçiş yapılabileceğinin ve özgürce hareket edilebileceğinin altını çizdi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok