Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Şifalı, gençleştirici Bambu Masajı ile tazelenin

Şifalı özellikleri ile bilinen Bambu Masajı, fiziksel, zihinsel ve manevi olarak bedeni dengelemek, sakinleştirmek, enerji vermek, özellikle...

Şifalı özellikleri ile bilinen Bambu Masajı, fiziksel, zihinsel ve manevi olarak bedeni dengelemek, sakinleştirmek, enerji vermek, özellikle selülit tedavisi ve cildi gençleştirmek için yapılıyor

Zorlu, Teras Evler Doctor B Clinic'te bulunan ve ilk kez Türkiye'de gerçekleştirilen bambu masajı, kliniğin medikal hekimi ve antiaging uzmanı Brezilyalı Doctor Gina Moret tarafından uygulanıyor. Gina Moret'in Brezilya'dan özel olarak getirttiği yüz ve beden için ayrı bambu çubuklarıyla yapılan bu masaj gençleştirici bir masaj tedavisi arayanlar için son derece elverişli. Konu hakkında açıklama yapan Brezilyalı Doctor Gina Moret şunları söyledi: "Bambu sanıyorum dünyada ne fazla kullanılan, çok yönlü bitkilerden bir tanesi. Farklı alanlarda kullanılabiliyor ve gücünü doğadan aldığını söyleyebilirim. Bereketi, gençliği, refahı ve barışı sembolize ettiği bilinen bu bitki, son zamanlarda ise bir güzellik aparatı haline geldi çünkü cilde uyumu şahane".

Bambu masajı nedir?

" Bambu masajı, aslında bir derin doku masajıdır yani, masajdaki kullanılan teknik ve bambunun yapısı, insanlarda gevşeme ve esenlik hissi yaratmak için birebirdir ve dokuyu yuvarlamak ve yoğurmak için yenilikçi bir yöntemdir. Bambu masajı, günümüz stresine karşı ve birçok fiziksel ve duygusal problemden kurtulmaya yardımcı olmak için güçlü bir koruyucu terapi olarak da kullanılır" diyen Doktor Gina Moret şunları ekledi:" Dediğim gibi kullanılan bambu çubukları kadar, bu çubuklarla yapılan masajın tekniği de çok önemlidir".

Cildinizin tonunu iyileştirir, selülitlere etki eder

"Bambu masajı, stres ve gerginlikten sizi uzak tutmasının yanı sıra cildinizin dokusunu iyileştirdiği de biliniyor. Bambu çubukları ile yapılan masajla vücudunuzda bulunan potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi gerekli minerallerin cildiniz tarafından daha rahat kullanılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda, doğrudan krem ve losyonlarla uygulandığında cildinizi rahatlatan ve kesinlikle tahriş edici olmayan özellikler de sunar. Sağlıklı kalmanızda büyük rol oynamaktadır. Bunun dışında, egzama ve sedef hastalığını hafifletebilir. Ayrıca bambu çubukları kırışıklıkları en aza indirmeye yardımcı olan antioksidanları içerir. Kan dolaşımını hızlandırır. Bu özelliğiyle mükemmel bir selülit tedavisi sunar. Zaten selülit bir orta deri rahatsızlığıdır ve yapılan masaj tam manasıyla orta deriyi ele alarak, cildin portakal görünümünden sıyrılmasına ve düzleşerek pürüzsüzleşmesine yardımcı olur".

Bambu masajı nasıl yapılır?

"Bambu masajı tipik olarak, oda sıcaklığında ısıtılmış farklı uzunluklarda ve çaplarda bambu çubukları ile yapılır. Yüz bölgesi için daha minik, vücut için daha uzun çubuklar kullanılır. Kayma vuruşları için çeşitli genişliklerde daha uzun çubuklar kullanılırken, yüz gibi daha detaylı çalışmalar kısa olanlar kullanılabilir. Aslında bambu masajı her ne kadar yeni bir güzellik masajı olarak duyulsa da, bunun eski bir terapi olduğuna da inanılıyor. Kullanılan masaj tekniği aslında Shiatsu unsurlarını, geleneksel Çinli, Taylandlı ve Hint Ayurvedik tekniklerini kapsıyor. Masaj kan dolaşımını uyararak, duyusal sinir algısını sağlıyor ve derin bir gevşeme ve huzur hissi veriyor. Bambu çubuğuyla dokunun uyarılması, toksinlerin birikiminden ve zayıf dolaşımdan kaynaklanan ısıyı dağıtarak rahatlamaya yardımcı oluyor.

Bambu masajının avantajları

Boyun, omuz ve sırt ağrılarını rahatlatır. Uyku kalitesini artırır ve uykusuzluğa yardımcı olur. Zihinsel berraklığı arttırır ve depresyonu düzeltir. Lenfatik drenajı arttırır ve toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur, selüliti geçirir ve önler. Vücudun doğal şifa yeteneklerini tekrar ortaya çıkarır. Cildi gençleştirir ve en önemlisi ince kırışıklıklar üzerinde son derece etkilidir.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok