Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Botoks yerine hipnozla gençleşin

Botoks yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün çünkü hipnoz size ilaç tedavilerine, yüz gençleştirme ve kırışıkları gerdirme tedavileri...

Botoks yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün çünkü hipnoz size ilaç tedavilerine, yüz gençleştirme ve kırışıkları gerdirme tedavilerine doğal bir alternatif sunuyor.

Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoterapist Mehmet Başkak, hipnozun dermatolojide kullanımına ilişkin şu bilgileri verdi:

CİLT SORUNLARINA HİPNOZ
"Hipnoz, cilt sorunlarının tedavisinde hep başarıyla kullanılagelmiştir. Metobolizmanın, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde de oldukça fazla kullanılan bir yöntem. Bilinçaltı düzeyde gerçekleşen ikna ve oluşturulan güçlü inanç, tüm bünyeyi etkiler. Güzel bir bakış açısı tüm fizyolojide güzel sonuçlar oluşturur. Bu açıdan hipnozun güzelliğinizi olumlu etkileyecek bir çok faydası (yorgun yüz kaslarını canlandırmak, kan akışını artırmak ve cildinizin doğal parlaklığını geri kazandırmak gibi) vardır ve bunların hepsi botoksa doğal bir alternatif sunabilir.

ENDORFİN KOKTEYLİ
Hipnoz etkisi, botoksa benzer fakat farklı bir şekilde çalışır. Temelde, hipnoz altında, kendinizle, hayatla ve bulunduğunuz yaş dönemi ve görünüşünüzle ilgili olumsuz duygular temizlenip, rahatlamaya başladığınız andan itibaren mutlu, olumlu duygulara ve hislere odaklanmaya başlarsınız; sonra beyniniz güçlü bir "endorfin kokteyli" üretmeye başlar.

MUTLU KİMYASALLAR
Hipnozun sağladığı güzel ve huzurlu psikolojik zeminde, mutlu kimyasallar cildin altında dolaşmaya başlar, yüzünüzdeki kan akışını artırarak renk, doku ve nem seviyelerini artırır. Mutlu kimyasallar, yüz kaslarınızı rahatlatan ve gerginliği artıran stres hormonlarını azaltan bir sinyal gönderir. Beş büyük yüz kas grubunun gevşemesine yardımcı olur. Tüm bunlar yüz gerginliğini yumuşatır ve cildinizde anında bir iyileşme, parlaklık ve canlılık sağlar.

Güzellik sisteminin arkasındaki ilke, kendimizle ve yaşamla barışarak, derin ve rahat bir farkındalık durumunda kalırken ve yüzünüzde dolaşımı teşvik ederken beş büyük yüz kas grubunun gevşemesine yardımcı olmak ve iki anti-yaşlanma ya da yaşlanmayı, kırışmayı yavaşlatma süreci oluşturmaktır.

KENDİ KENDİNİZE YAPABİLİRSİNİZ
Özellikle kendi kendine bunu yapabileceğiniz otohipnoz bilgisine sahip olmak ve her gün kendinize 5-10 dakika ayırmak süreç içerisinde sizi çok mutlu edecek sonuçlar oluşturabilecektir. Hipnozu düzenli kullandığınızda, yüz kaslarınızın tekrar tekrar gevşemesinin, kırışıklıkları ve yüz boyunca istenmeyen çizgileri, botoksun yaptığı gibi yumuşattığını bulacaksınız; üstelik yüz ifadenizi bozacak bir risk yaşamadan. Otohipnoz, hem psikolojinizin hem cildinizin güzelleştirilmesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz kendi kendine uygulama yöntemidir ve öğrenmesi basittir, sadece günde 5-10 dakika ile bir süre sonra kendinizi daha canlı ve cildinizi daha güzelleşmiş bulabilirsiniz. Bu tekrarı ne kadar çok yaparsanız o kadar çok sonuç alacaksınız.

Bu işlemler aynı zamanda zihninize de harika bir tazelenme imkanı sunar."

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok