Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Şekilden şekile giren vücutlar

Bir 'lipo'dur gidiyor; 'Liposuction', 'Lipofilling'...  Aslında tüm bu deyimler vücudun çeşitli bölgelerinden yağ ...

Bir 'lipo'dur gidiyor; 'Liposuction', 'Lipofilling'... 

Aslında tüm bu deyimler vücudun çeşitli bölgelerinden yağ alınma işlemini anlatıyor ve hem kadınlar hem de erkekler arasında yaygın olarak uygulanıyor. Ama uzmanlar uyarıyor: "Bu işlemlerin emin ellerde yapılması çok önemli!"

Aslında vücuttan yağ alma işlemi, vücut orantısızlıklarında kullanılması tavsiye edilen bir yöntem; yani öyle "Liposuction'la bir iki saatte tüm vücudumu incelteyim" diyorsanız, konuyu biraz daha incelemeniz gerekiyor.

Bir kere liposuction ameliyatlarında vücuttan büyük miktarlarda yağ alınması sağlık açısından fazlasıyla olumsuz sonuçlara yol açabiliyor. Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu'nun açıklamalarına göre; bu ameliyatlar, özellikle normal ve biraz kilolu olan, fakat vücudun belli bölgelerinde diğer bölgelerle uyumsuz olarak yağ biriken kadın ve erkeklerde en iyi sonucu veriyor.

Bu bölgelerde yağ birikmesi bazen ailevi bir karakteristik oluyor ve ne diyet ne de egzersiz ile geçiyor. Liposuction bu gibi yağ birikimlerini giderecek alternatif bir yöntem olarak öne çıkıyor. Liposuction vücudun özel bölgelerinde, yüzde ve boyunda birikmiş olan aşırı yağlanmayı gideriyor, kalça ve basenleri inceltiyor, karnı düzleştiriyor, ikiz çeneyi yok ediyor... Liposuction sırasında o bölgeden fazla olan yağ hücreleri alınıyor; dolayısıyla, kalan yağ hücreleri ne kadar genişlerse genişlesin eskisi kadar olmuyor.

Bu tarz vücut kusurlarını gidermek için kullanılan bir diğer yöntem ise 'Lipofilling'. Bu, kişinin kendi yağıyla vücudunu şekillendirmek; vücudun değişik yerlerinden yağ alıp, gene vücudun değişik yerlerine koyarak şekillendirmek anlamına geliyor. Yüz gençleştirme, göğüs dikleştirme, kalça şekillendirme, çarpık bacak düzeltme gibi pek çok operasyon bu yöntemle gerçekleştiriliyor. Özellikle yüz bölgesinde 'lipofilling' (yağ doldurma) işlemleri tercih ediliyor.

Ayrıca genç ve zayıf kızlarda eğer bacaklar çarpık ise diz içlerinden yağ alarak ve dizin alt bölgelerine yağ doldurarak bu durumları düzeltmek mümkün oluyor. Yani Lipofilling ile belli bölgelerden yağ alıp, belli bölgelere yağ vererek, vücudunuz heykel gibi şekillendiriliyor.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok