Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Evde kendine iyi bakma rehberi

Tüm dünyayı saran koronavirüse karşı en etkili önlemlerin zorunda kalmadıkça evden çıkmamak, insanlarla mesafemizi korumak ve hijyen kuralla...

Tüm dünyayı saran koronavirüse karşı en etkili önlemlerin zorunda kalmadıkça evden çıkmamak, insanlarla mesafemizi korumak ve hijyen kurallarına uymak olduğunu biliyoruz.

Evde kaldığımız bu günleri daha keyifli ve verimli geçirmek için bizi takipte kalın, NUXE bakım önerileriyle buradayız!

Cilt Bakımı:

Evde kendinize vakit ayırmanız için size bir önerimiz var! Duştan sonra vücudunuza yapacağınız masajla kendinize iyi bakın. %100 botanik yağlardan oluşan Huile Prodigiuese® ile yapacağınız masajla kan akışını canlandırabilir, vücudunuzdaki çatlakların görünümünü azaltabilir ve vücudunuzu neme doyurabilirsiniz. Kendinizi bu eşsiz doku ve büyüleyici kokuya bırakırken varsa bir mum yakabilir, müzik dinleyebilirsiniz.

Bol sabunla derinlemesine arındırdığınız ve temizlediğiniz cildinizin kuruduğunu hissederseniz el veya yüz kreminize bir – iki fıs Huile Prodigieuse® sıkıp karıştırın. İçerisindeki %100 botanik yağlar ile kreminizin nemlendirme özelliğini yoğunlaştıracak ve ciltteki çatlamalara iyi gelecektir.

Saç Bakımı:

Evde işlerinizi hallederken bir yandan da saçınıza bakım yapmak ister misiniz? Saç bakımında iki önerimiz var! %98.1 doğal içeriklere sahip Huile Prodigieuse®’ü bu sefer kuru saç bakımı için kullanacağız. Huile Prodigieuse®’den saç yoğunluğunuza göre ortalama 5-6 fıs elinize sıkın. Daha sonra saçınızın boy ve uçlarına yedirin, 5 - 10 isterseniz 30 dakika masaj yapın. Daha sonra saçınızı toplayın ve en az 1 saat bekletin. Friends’ten iki hatta üç bölüm izleyebilirsiniz, bizim favorimiz “The One In Vegas” (S5, E23&24). Saçınızdaki nem maskesini durulamak için duşta saçınızı ıslatmadan şampuanlamayı unutmayın! Önce sabun daha sonra ise su ile yağı daha kolay arındırabilirsiniz.

Bu önerimizi ise tüm saç tipleri için uygun. Saçlarınızı şekillendirdikten ya da kuruttuktan sonra canlandırmak için elinize birkaç fıs sıkın, avucunuzda yayın. Daha sonra özellikle saç boy ve uçlarına uygulayın. Saçlarınız nem ve ışıltısını geri kazanacak, elektriklenmesi ise azalacaktır!

Cilt yorgunluğunuzu gidermek için birkaç öneri:

Yorgun görünümü gideren bu cilt bakımı rutininize başlamadan hemen öncesinde nemlendiricinizi ve göz kreminizi buzdolabına koyun. Yorgunluğu gidermeye cildinizi arındırarak başlayın, bunu yaparken zarar vermemeye özen gösterin. Aquabella jel peeling içerisindeki mikro taneciklerle cildinizi nazikçe kirden ve ölü hücreden arındıracak. Bunu yaparken cilde yaptığınız masaj aynı zamanda kan akışını tetikleyecek ve cildinizin harekete geçmesini sağlayacaksınız.

Peelingi suyla duruladıktan sonra ikinci adımımıza geçiyoruz. Cildinizin enerjiye ve vitamine ihtiyacı var. İçerisindeki C vitaminiyle cildi canlandıracak Crème prodigieuse® boost enerji veren onarıcı konsantrasyonu nazikçe cildinize yedirin. Bunu yaparken aşağıdan yukarıya elinizle masaj yapın ve kan akışını hareketlendirmeye devam edin. Çeneden başlayıp saç diplerine doğru akış olacak şekilde masaja yapın.

Bu sırada buzdolabından soğuyan nemlendiricinizi çıkarın ve tampon hareketlerle cildinize yedirin. Soğuk cildinizi canlandıracak ve şişliğin inmesine yardımcı olacak. Daha sonra göz çevrenizdeki yorgunluğu almak için soğuk göz kreminizi yüzük parmağınızın ucuyla göz altına tampon hareketlerle uygulayın. Yüzünüzdeki en hassas bölge göz çevreniz, nazik olmayı unutmayın. Hafif ve tampon hareketlerle göz kapağınıza getirmeden kaş altına kremi yedirin.

Aynaya bakım kendinize gülümsemeyi unutmayın! Enerjik bir güne hazırsınız. Bugün evde kaç iş halledeceksiniz?

Mutlaka kaçınmanız gereken cilt bakımı hataları

Cilt temizliğinde kolaya kaçmak!
Makyajınızı ya da cildinizi temizlerken kolaya kaçıp mendillere yönelmeyin. Ciltteki kalıntıları ve gözenekleri temizlemek için mendiller yeterli değil. Cildi fazla yağdan arındırmak, makyajı ve cildi iyice temizlemek için iki aşamalı bir rutin sahiplenmeniz gerekiyor. İlk olarak makyajı çözmek ve kiri temizlemek için yağ bazlı ya da köpüren bir temizleyici kullanın, bunun için Petales de Rose serisinden makyaj temizleme yağını veya temizleme köpüğünü tercih edebilirsiniz. Daha sonra ise cildi arındırmak, gözenekleri temizlemek için miselar su ya da tonik uygulayabilirsiniz. Bunun içinse yine aynı serimizden hassas tonik suyumuzu ya da miselar temizleme suyumuza göz atın. Unutmayın ki evde de olsanız gün içinde cildiniz yağlanabilir veya havadaki kir cildinize hapsolabilir.

Cildi fiziksel peeling ile fazla yormak!
Cilde peeling uygularken güzelce arındırmak ile cildi yormak arasında ince bir çizgi var. Büyük tanecikli peelingler cildinizi çizebilir ve fazlasıyla soyarak hassasiyetinizin artmasına neden olabilir. Hassasiyetiniz arttığında UV ışınları ve kirlilik gibi cilt dış ekenlere karşı korumasız kalır. Bunu önlemek için mikro taneli temizleyici jeller tercih edip nazikçe ve cildinize çok bastırmadan masaj yaparak uygulamanız gerekiyor. Bizim önerimiz günlük uygulanabilen Aquabella® mikro tanecikli temizleyici jel. Hem temizleyici olduğu için günlük kullanılabiliyor, hem de mikro tanecikleri sayesinde cilde zarar vermeden peeling etkisi sağlıyor.

Yağlı ciltlerde nemlendirmeyi es geçmek! 
Cildiniz yağlı da olsa her zaman neme ihtiyaç duyar. Cildinizin nem ihtiyacı yağ oranından bağımsızdır. Bu sebeple cildiniz yağlı da olsa doğru nemlendirici ile nem oranını korumanız gerekiyor. Bunun için cildinizi daha fazla yağlandırmadan nemlendirecek daha hafif formüller tercih etmelisiniz. Bizim tavsiyemiz Aquabella® serisinden emülsiyon. Cildi gün boyu nemlendirir, pürüzsüzleştirir ve gün boyu parlamasını önler.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok