Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Cilt bakımında gece rutini

Cildiniz geceleri doğal olarak kendini onardığı için, gece rutininizin cildinize ihtiyaç duyduğu şeyleri vermesi gerekiyor. “Cildiniz mat gö...

Cilt bakımında gece rutini

Cildiniz geceleri doğal olarak kendini onardığı için, gece rutininizin cildinize ihtiyaç duyduğu şeyleri vermesi gerekiyor. “Cildiniz mat görünüyorsa, peeling yapın. Tahriş olmuşsa, nemlendirici ile nemlendirin ve koruyun. 

1. ADIM: (ÇİFT) TEMİZLEYİCİ

Günün kir, yağ ve makyajından kurtulmak için yüzünüzü nazik bir temizleyici ile yıkamadan önce makyajınızı özel bir makyaj temizleyici ile çıkarmanız gerekebilir. Daha da iyisi, önce makyajınızı gidermek için bir temizlik yağı kullanmayı ve sonra da yüzünüzü normal temizleyicinizle tekrar yıkama ile devam edeceğiniz çift temizlemeyi deneyin.

İlk adım makyajı çıkarmak. Bu genellikle bir temizlik yağı kullanacağınız adımdır. İkinci adım, ilk adımda gevşettiğiniz tüm aşırı sebumu, kiri ve makyajı temizlemek için bir yüz temizleyici kullanmaktır. Bu, cildinizi tazeler ve cildinizi bakım için mükemmel şekilde hazırlanır.

2. ADIM:TONİKLER

Bir tonik kullanıyorsanız, sabahları yaptığınız gibi uygulayın.

Geceleri, bazı insanlar spreyler, esans, güzellik suları veya nemlendirici (hyaluronik asit) serumları olarak göreceğiniz çeşitli cilt bakım destekleyicilerini de kaplamayı sever. Bunlar farklı etken maddelerle hazırlanmıştır, ancak çoğunlukla, amaç esas olarak cildi nemlendirmek ve beslemektir.

Bunlar hafif, neredeyse suya benzer formüller olduğundan, yüzünüzü yıkadıktan sonra bir tonik gibi uygulayın. Her ikisini de kullanıyorsanız, tonik uygulayın ardından özü kullanın. Tonik ile bakıma hazır hale gelen ciltte, tedavi daha fazla etki gösterir. Birden fazla destekleyici kullanıyorsanız, aynı kurallar geçerlidir. En inceden en kalınına kadar uygulayın.

ADIM 3: GÖZ KREMİ

Kaz ayakları ve göz alrı morluklarını gidermenin yanı sıra göz kremi, aynı zamanda hassas göz bölgesinin diğer cilt bakım ürünlerinden de korunmasını sağlar.

Genel olarak, göz alanınızı, potansiyel olarak tahrişe neden olabilecek etkili bileşenlere karşı korumak için uygulamalarınızdan önce göz kremi uygulamayı tercih edebilirsiniz.

ADIM 4: TEDAVİ SERUMLARI, KREMLER VE PEDLER

Vücudun geri kalanında olduğu gibi, cilt de uyurken, onarılıp kendini yeniden topluyor. Bu nedenle çoğu hedefe yönelik cilt bakım tedavileri - reçeteli ilaçlar (tretinoin, akne ve rosacea kremleri), retinol kremleri, eksfoliye edici tedaviler (soyma pedleri ve maskeler) ve yaşlanma karşıtı serumlar (peptitler, büyüme faktörleri ve diğer biyolojik olarak aktif içerikler gibi-) geceleri daha iyi kullanılır. Bununla birlikte, tüm bakım serilerinizi ve kremlerinizi üst üste uygulamak yerine, cildinizin güncel ihtiyaçlarına bağlı olarak o günkü bakımınızı seçmenizi öneririm.

Çok fazla adım, sadece tahriş riskini arttırır ve istenen sonucun olasılığını azaltır. Akşam bakımınızı, o gece cildinizin neye ihtiyacı olduğuna göre seçin, bakım dolabınızdakilere göre değil. Bazı geceler, sadece yıkama, nemlendirme ve ardından güzel bir uyku olabilir. Cildinize daha fazla sevgi göstermek için her zaman bir yarınımız vardır.

Bazı önemli hususlar:


Reçeteli ilaçlarınız (akne veya rosacea için) veya peeling ürünleriniz (AHA / BHA pedleri, kabukları veya detoksifiye edici maskeler gibi) arasında seçim yapın. 

UNUTMAYIN! İkisini aynı gece kullanıyorsanız, cildinizi tahriş etme riskinizi önemli ölçüde artırırsınız.

Tıpkı reçeteli ilaçlarda olduğu gibi, cilt soyucu tedavilerle aynı gece retinol kremler kullanmayın (reçetesiz ve reçetesiz).

Eksfoliye edici tedaviler: Bunları, haftada bir ila üç kez, az miktarda kullanın.

Detoksifiye / Kil Maskeleri: Çoğu insan için haftada bir kez uygundur.

5. ADIM: NEMLENDİRİCİ MASKE VEYA YÜZ YAĞI

Cildiniz kuru ise, bir nemlendirici krem maskesi veya yüz yağı eklemek isteyebilirsiniz. Her iki ürün tipi de genellikle hafiftir ve cildinizin ekstra bir nemlendirme ihtiyacı duyduğu sıklıkta kullanılabilir.

ADIM 6: NEMLENDİRİCİ VEYA GECE KREMİ

Bazı insanlar gündüz ve gece aynı nemlendiriciyi kullanır. Bununla birlikte, gece nemlendiricileri veya gece kremleri genellikle daha kalın ve daha ağırdır ve birkaç saat boyunca emilmek üzere tasarlanmıştır.

Özellikle gece kullanılan ağır malzemeler olan nemlendirici, uyurken suyun buharlaşmasını önlemek için cilt üzerinde koruyucu bir kaplama oluşturur. Cildin içindeki yüksek su içeriğini korumak, sağlıklı cildin iyileşmesi ve korunması için elzemdir. Doğru nemlendiriciyi kullanıyorsanız, son adımınız olmalıdır çünkü o hiçbir şey atlamayacaktır.

Zamanlama Çok Önemlidir

Uygulama sırasının yanı sıra, cildinizin ürünlerinizi emmesi için geçen süreyi dikkate almak da bir o kadar önemlidir. Ancak, çoğumuz sık sık bir yerlere ulaşmak için acele ettiğimizden bu her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle size tavsiyem: Cilt bakım rutininizi basit tutun.

Pek çok ürün uygun emilimi sağlamak için bir sonraki adımdan önce 5 ila 30 dakika beklemeniz gerektiğini söylüyor, ancak bunun için kim zamanı var? Eğer çok karmaşık yaparsanız, bir süre sonra yapmaktan vazgeçersiniz. Çok fazla adımınız varsa, her ürünün ciltle reaksiyona girmesine izin vermek için biraz bekleyin. 

Başka bir tavsiye mi? Cildini dinle. Unutma ki sen benzersizsin ve başka hiç kimsen senin cildine sahip değil. Bazen uzmanların ne dediği değil, sizin için neyin işe yaradığını bulmak ve her zaman cildinize istediğini vermek daha önemlidir. 

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok