Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Organik Baharatlardan Yeni Keşfim: Güzel Gıda Organik Toz Zerdeçal

Sizlere bugün mutfağıma ve tariflerime yeni eklemeye başladığım, alışkanlıklarımı değiştiren ayrıca beni şaşırtan bir baharatı tanıtacağım: ...

Güzel Ada Gıda Organik Toz Zerdeçal:

Sizlere bugün mutfağıma ve tariflerime yeni eklemeye başladığım, alışkanlıklarımı değiştiren ayrıca beni şaşırtan bir baharatı tanıtacağım: Organik Toz Zerdeçal.

Bu nefis ürünü Güzel Ada Gıda’dan temin etmeyi tercih ediyorum çünkü organik, vegan ve glutensiz ürünleri beni her zaman memnun ediyor ve size tanıtmak istediğim toz zerdeçalın kalitesiyle de beni yanıltmıyorlar.

Yoğun ve kremamsı tadı, organik tarım sertifikasına sahip olması, glüten içermemesi, ışınlanma ve radyasyon görmemiş oluşu, bu yumuşacık toz zerdeçalı mutfağımda görmek istememin sebeplerinden yalnızca birkaçı.

Size önce ürünlerini güvenerek kullandığım Güzel Gıda’dan bahsedeceğim ve sonrasında Güzel Gıda’nın mis gibi zerdeçalını anlatacağım.


Güzel Gıda Hakkında

Güzel Gıda, sağlıklı yaşam için hareketle birlikte doğru ve bilinçli beslenmenin de önemini fark etmiş, bu ilkeyi kendi hayatında da uygulamış ve bu doğrultuda glutensiz, vegan, organik gıda ürünleri sunarak markalaşmış yerli bir aile firmasıdır.

Glutensiz un çeşitlerinden vegan ürünlere, ham çikolata ve kakao ürünlerinden yulaf ezmesine, sağlıklı atıştırmalardan organik baharatlara kadar özenle seçilmiş pek çok ürünü bünyesinde barındırıyor Güzel Gıda. Çoğu mutfağımda düzenli olarak yer alıyor.

Ürün gamının %88’i yurt içi ve yurt dışında geçerli Organik Tarım sertifikalarına sahip olan Glutensiz, Vegan/Vejetaryen diyete uygun, Helal ve Kosher ürünleriyle Güzel Gıda; çeşitli ürünlerinin arasında organik toz zerdeçal ile de göz dolduruyor.


Zerdeçal Nedir?

Zerdeçal, halk arasında Hint safranı ismi ile de biliniyor. Ülkemizde yetişmeyen bir ürün, dolayısıyla Güzel Ada Gıda’nın Organik Toz Zerdeçal’ı Hindistan menşeili.

Zencefilgiller ailesinde yer alan, iri yaprakları ve koyu sarı çiçekleri olan otsu bir bitki türü Zerdeçal.

Zerdeçal; kapsül, çay gibi çeşitli şekillerde de satışa sunuluyor, Güzel Ada Gıda ise zerdeçalı toz halinde cam kavanozlarda kullanıma sunuyor.

Popüler olmuş olan “köri (curry)” baharat karışımının içinde baskın olan baharatın zerdeçal tozu olduğunu da eklemeden geçmeyeyim.


Organik Toz Zerdeçal nerelerde kullanılır?

Zerdeçal, çok değerli bir baharat aslında. Hepimizin hatta çocuklarımızın çok ihtiyacı olan değerlere sahip olan bu güzellik, bir süredir sofralarımızda.

Güzel Ada Gıda prensip olarak çapraz bulaşma ve temizlik konusundaki hassasiyetlerinden ötürü, gluten, sentetik madde, ürün bulaşması ve karışması olmadan organik toz zerdeçalı bizlerin evine kadar güven vererek getiriyor.


Organik toz zerdeçalın kullanım alanları nedir diyecek olursanız;

Damak zevkinize göre;

·         Yumurtalı yemeklerde

·         Etli (özellikle de tavuklu) yemeklerde

·         Sütlü içeceklerde

·         Fonksiyonel gıdalar içerisinde

·         Ayurvedik tariflerde

·         Pilavlarda

·         Keklerde

·         Sebze yemeklerinde

·         Çorbalarda

Toz zerdeçalı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Güzel Ada Gıda Organik Toz Zerdeçal:

Organik Toz Zerdeçalın Faydaları

Holistik, ayurvedik ve aromaterapik bilgilerde yeri olan ürünlerden zerdeçalı; Organik Tarım Sertifikalı, glutensiz ve ışınlanmamış bir ürün olarak tüketmek istiyorsanız adresiniz Güzel Ada Gıda olacak.

Sentetik koruyucu ve zirai ilaç kalıntısı barındırmayan ürün, özellikle sağlıklı yaşam konusunda yüksek bilinçli ailelere ve bireylere hitap ediyor.

Güzel Ada Gıda Organik Toz Zerdeçal Avrupa Birliği hem Türkiye hem de Amerika Birleşik Devletleri standartlarında organik tarım sertifikasyonu ile karşımızda.


·         Uzmanlar, zerdeçalın içinde bulunan kurkumin maddesinin doğal bir inflamatuar bileşik olduğunu ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabileceğini söylüyorlar.

·         Kurkumin adı verilen bu maddenin kalp hastalığı oluşum riskini önemli ölçüde azalttığı biliniyor.

·         Aynı zamanda zerdeçalın içinde bulunan antioksidanların, vücudun antioksidan ihtiyacını önemli ölçüde artırdığı belirtiliyor.

·         Zerdeçalı düzenli tüketmenin artrit problemlerinin çözülmesine fayda sağlayabileceği de zerdeçalın sayılan özellikleri arasında.

·         Egzama, sivilce ve sedef hastalığı gibi cilt ile ilgili pek çok cilt sorununun iyileştirilmesinde zerdeçal ile hazırlanan doğal karışımlardan yararlanabileceğimiz de söyleniyor. Uzmanlara göre doğal zerdeçal, cildin nem dengesinin korunmasını ve ciltteki renk eşitsizliğinin önlenmesini sağlayabiliyor.

·         Şişkinlik ve gaz şikâyeti yaşayan kişilere, yemeklere bir tutam zerdeçal atmaları öneriliyor.


Organik Toz Zerdeçalı Kimler Kullanabilir?

·         Çocuklarına kahvaltı hazırlayan ebeveynler

·         Glutensiz beslenenler

·         Ketojenik diyet yapanlar

·         Paleo diyet yapanlar

·         Ayurvedik beslenenler

·         Holistik yaklaşımla beslenenler

·         Veganlar

·         Vejetaryenler

·         Helal gıda tüketicileri

·         Kosher gıda tüketicileri


Bahsettiğim nefis organik toz zerdeçalı denemek isteyenler için Güzel Gıda’dan 50 gramlık Organik Toz Zerdeçal temin edebilmenizle birlikte, evde bol bol baharat bulunsun diyenler için, içinde organik toz zerdeçalın da olduğu, uygun fiyatlı Güzel Bahar setini de tavsiye ederim.

Güzel Gıda’nın tüm ürünlerinden sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.


Anahtar Kelimeler:Güzel Gıda, Güzel Ada Gıda, toz zerdeçal, güzel gıda baharatları, baharat çeşitleri, zerdeçal nedir, zerdeçallı tarifler, zerdeçal tozu, baharatlı tarifler, organik ürünler, organik baharat çeşitleri, sağlıklı baharatlar, zerdeçalın faydaları, zencefilli tarifler, öğütülmüş zerdeçal, glutensiz ürünler


✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok

Tanıtım-Reklam
Bumerang - Yazarkafe