Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Burun estetiği hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Sıklıkla duyduğumuz burun estetiği ameliyatları kadınların ilgi gösterdiği ve çoğunlukla tercih ettiği ameliyat türlerinden birisidir.  Gere...

Burun estetiği hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?
Sıklıkla duyduğumuz burun estetiği ameliyatları kadınların ilgi gösterdiği ve çoğunlukla tercih ettiği ameliyat türlerinden birisidir. 

Gerek burun estetiğini sağlamak amacıyla gerekse burunda meydana gelen rahatsızlıkların sona ermesi amacıyla yapılan bu ameliyatlar hiçbir tehlike oluşturmaz. Her ne kadar olumsuz yönde haberler duyuyor olsak bile uzman doktorlar ve lisansı bulunan hekimler hata yapmadan başarılı bir şekilde ameliyatlarını sonlandırmaktadır. Tecrübesiz hekimler dışında sorun yaşanmayan bu sektör birçok konuda geniş yelpazeli seçenekler sunuyor. Özellikle burun şeklini beğenmeyen ve daha hoş bir şekle göre estetik yaptırmak isteyen kadınların uyguladığı bu yöntemde ağrılı ameliyatlar olmamaktadır. Tamamen ağrısız bir şekilde işlem yapılmaktadır.
 
Burun estetiği ameliyatlarında hasta uyutulur. Doğal olarak yapılacak işlemler neticesinde acı duymak imkansızdır. Hastanın geçici bir süre uyutulmasının ardından belirlenen şablon burun üzerinde uygulanmaya başlanır. Uygun tedavi yöntemi ile yapılan uygulamalar sonrasında hastanın kısa süre içerisinde istediği görünüme kavuştuğu gözlemlenir. Özellikle ünlülerin sıklıkla başvurduğu bu işlem kısa süre içerisinde estetik görünüme kavuşmanın ideal formülü olarak betimlenir. Burun estetiği ameliyatı yaptırmak isteyen kişiler çeşitli yan etkileri düşünerek ameliyattan vazgeçebiliyor. Ancak hiçbir yan etkisi bulunmayan bu işlem saatler içerisinde sona ermektedir.

Burun Estetiği Ameliyatının Ayrıntıları

Öncelikle Rinoplasti olarak adlandırılan burun estetiği ameliyatı anestezi ile yapılan bir uygulamadır. Hastanın 3 saatlik işlem süresince acı hissetmemesi için anestezi uygulaması yapılır ve burun estetiği ameliyatına başlanır. Burun estetiği ameliyatı sırasında hasta hiçbir hisse kapılmaz ve anestezi uygulaması nedeniyle acı duymaz. Hastanın burun tipine göre kapalı veya açık uygulama teknikleri kullanılır. Kapalı uygulama tekniğinde dışarıdan açık uygulama tekniğinde ise kaynaktan müdahale edilir. Her iki şekilde de hasta hiçbir acı duymaz. Doğal olarak hastanın burun estetiği ameliyatından çekinmesi gereksizdir.

Burun estetiği ameliyatında sadece şekil düzensizliği giderilmez. Aynı zamanda burun ile ilgili bir rahatsızlık varsa ona göre çalışma uygulanır, giderilmesi mümkün olan solunum yolu rahatsızlığı da giderilir. Aynı zamanda ameliyat sonrası şişlik veya morluk olmaması için yoğun çaba sarf edilir ve hastanın psikolojik olarak kendisini iyi hissetmesi açısından ciddi oranda etkili çalışmalar yapılabilmektedir. Ameliyat sonrasında ufak tefek kızarıklıklar olması doğaldır. Ancak ciddi anlamda tahriş yaratan ve görünümde sıkıntı yaratan durumlarda uzman kişilerden destek alınması gerekir.

Burun estetiği ameliyatının ardından birkaç gün süren tıkanıklık hissi kolay bir şekilde atlatılabilir. Tıkanıklık hissinin atlatılabilmesi için ilk etapta kısa bir süre beklemek gerekir, eğer sorun çözülmüşse herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Ancak tıkanıklık hissiyatı uzun süre devam etmişse yine uzman hekime veya cerraha başvurulmalıdır. Böylece burun estetiği ameliyatı ile ilgili herhangi bir yanlış yapılıp yapılmadığını öğrenebilir ve psikolojik olarak kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok