Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Cildiniz kışa hazır mı?

Kış aylarında cilt sorunlarında artış yaşanıyor. Yaz aylarının olumsuz etkilerini taşıyan cilt, birden kış aylarının çetin şartları ile müca...

Cildiniz kışa hazır mı?
Kış aylarında cilt sorunlarında artış yaşanıyor. Yaz aylarının olumsuz etkilerini taşıyan cilt, birden kış aylarının çetin şartları ile mücadele etmek zorunda kalıyor. 

Bu durumda cildin çeşitli cilt bakımı prosedürleri ile desteklenmesi gerekiyor. Ayrıca, beslenme alışkanlıklarından günlük cilt bakımı rutinlerine kadar birçok faktöre dikkat edilmesi önem arz ediyor. Güzellik koçu Sibel Kırbaş, kış aylarında cilt bakımı uygulamaları ile kış boyu cildi korumanın mümkün olduğunu belirtti ve ciltte kış bakımı için çeşitli önerilerde bulundu.

Pia Beauty Face and Body’in kurucusu güzellik uzmanı Sibel Kırbaş, 20 yılı aşkın süredir “güzellik koçu” olarak hizmet veriyor. Kırbaş, kış aylarında cilt bakımına ilişkin önemli bilgiler paylaştı. Ani sıcaklık değişimlerinin yaşandığı mevsim geçişlerinde ciltte çeşitli problemler yaşandığına işaret etti. Kırbaş, “Mevsim geçişlerinde ve kış aylarında ciltte pullanma, renk bozulmaları ve nem kaybı yaşanabilir. Bu sebeple kış mevsimine özel cilt bakımı yapılmalıdır” dedi.

“Kış aylarında su tüketimi ihmal edilmemeli”

Deneyimli güzellik uzmanı, kış aylarında cilt bakımı için şu önerilerde bulundu: “Cildi kışa hazırlamak için öncelikle su tüketimine önem vermek gerekir. Kış aylarında insanlar daha az su içer. Bu durum cildi nemsiz bırakır. Bu sebeple yeterli miktarda su tüketmeye özen göstermek gerekir; su tüketimi ihmal edilmemeli. Ayrıca, sebze ve meyve suları daha fazla tüketilmelidir. Bunlar hem cilt nemini artırır hem de cilde vitamin ve antioksidan sağlar. Cildin lipid bariyerini koruyan doğal medikal nemlendiriciler de tercih edilebilir”

“Kolajen, cildin pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlar”

Güneş koruyuculara kış mevsiminde de ihtiyaç olduğuna dikkat çeken güzellik koçu, “Cildi UV ışınlarına karşı desteklemek için güneş koruyucular her mevsim periyodik olarak kullanılmalıdır” dedi. Kırbaş, şöyle devam etti: “Kış aylarında ciltte kolajen üretimini artıran uygulamalar tercih edilmelidir. Kolajen, deri elastikiyetini artırır ve lifting etkisi vardır. Yaşlanma etkilerini tersine çeviren kolajen, cildin kış ayarlarında pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlar”

“Kışı peeling ile karşılayın”

Sibel Kırbaş, kış aylarında en çok görülen sorunlardan cilt kuruluğuna karşı uygun nemlendirici seçilmesi gerektiğini anımsatarak, peeling prosedürlerinin önemini vurguladı. “Kış aylarını peeling ile karşılayın!” önerisinde bulunan güzellik koçu Kırbaş, şunları kaydetti: “Yaz mevsiminden çeşitli hasarlarla çıkan cilt, toparlanmaya fırsat bulamadan kış aylarının zorlu şartları ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Güneş ışınlarının yol açtığı renk sorunları, lekeler, cilt sarkmaları, kırışıklıklar ve matlıklar ve gözeneklerin dolması gibi birçok sorun, yaz aylarının etkilerinin bir sonucudur. Bu sebeple kış aylarına girmeden önce ciltte peeling uygulamaları ile cildi koruma altına alınabilir. Peeling ile ciltte tazelik ve canlılık sağlanabilir”

“Merdiven altı güzellik merkezleri riski artırır”

Sibel Kırbaş, kış ayları öncesi ciltte uygulanacak prosedürler için profesyonel destek almak gerektiğine işaret etti. “Merdiven altı” olarak tabir edilen güzellik merkezlerinde mevcut cilt sorunlarını daha da artırma riski yaşanabileceğine dikkat çeken Kırbaş, Pia Beauty Face and Body olarak her cilt tipi için kış aylarına özel uygulamalarla hizmet verdiklerini kaydetti.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok