Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Etiketler Hakkında Bilgi

Günlük hayatta hemen hemen her üründe etiket görmek mümkündür. Ürünler hakkında bilgi sahibi olabilmeyi sağlayan etiketler üzerinde gramajı,...

Etiketler Hakkında Bilgi

Günlük hayatta hemen hemen her üründe etiket görmek mümkündür. Ürünler hakkında bilgi sahibi olabilmeyi sağlayan etiketler üzerinde gramajı, fiyatı, ürün bilgileri, kullanım şekli yer almaktadır. Her türlü ürün üzerinde çeşit çeşit etiket görmek mümkündür. Aynı amaçla kullanılıyor olsa bile etiketlerde çeşitli gruplara ayrılmaktadır. Farklı sektörler farklı bilgiler verme gereği duyduğu için farklı etiketler kullanmaları da normaldir.
 
Raf ömrüne göre ve ürün özelliklerine göre firmalar etiket tercihinde bulunmaktadır. Yaygın olarak vellum, kuşe, termal etiket ve rfıd etiket türleri olarak tercih edilmektedir. Kullanım alanlarına göre de uyarı etiketleri, barkod etiketleri, ürün etiketleri ve fiyat etiketleri gibi gruplandırmalar yapılarak firmalar tarafından tercih edilmektedir. Genel kullanım amaçlı olan ürünlerde vellum etiket tercih edilirken kısa ömürlü ve dayanıksız olan termal etiket hızlı tüketim ürünlerinde tercih edilmektedir.
 
Baskılı ya da baskısız olarak etiket üretiminde bulunan etiket firmaları ayrıca sektörlerin isteğine bağlı olarak logo ve resimde ekleyebilmektedir. Kâğıt üzerine ısı aracılığı ile baskı yapılarak üretilen termal etiketler ise iki çeşittir. Eco termal ve lamine termal olarak kullanım alanı bulmaktadır. Ön tarafı lamine ile kaplı olan etiket türü eco termal etiket olarak nitelendirilmektedir. Her iki tarafının da lamine kaplanması sonucu oluşturulan etiketlere ise lamine termal etiket denilmektedir.
 
Yavaş bir şekilde tüketilmemesi gereken lamine etiket raf ömrü eco termal etikete göre biraz daha uzun olan bir etiket türüdür. Termal etiket fiyatları da gayet uygun olmaktadır. Dayanıksız bir etiket türü olması sebebi ile maliyeti oldukça düşüktür. Üretiminde ribon baskı kullanılmamaktadır. Sıcağa dayanıklı olmaması nedeni ile etiketin üzerindeki bilgiler kolayca silinebilmektedir. Market etiketi, terazi etiketi, şarküteri etiketi ve kasap etiketi olarak kullanımı oldukça uygundur.

Etiketler Hakkında Bilgi

Ekonomik ve kullanımı pratik bir etiket türü arayanlar için termal etiketler çok uygun olmaktadır. Her ebatta etiket türü bulabilmek mümkündür. Ürünün kullanıcıya ulaşmasına kadar etkili bir role sahip olan etiketlerin yapısal ve işlevsel olarak bir bütünlük içinde olması gerekmektedir. Etiketlerine kullanım amacına uygun olarak kullanılması gerektiği için ürünlerin özelliklerine göre doğru etiket türünün seçilmesi gerekmektedir. Bir ürünün pazarlanmasında kalitenin yanında kullanılan etiket türünün de önemi büyüktür. Ürünün cinsine göre en uygununu ve en kalitelisini seçmek en doğru tercih olmaktadır.
 
Gıda, market ve tekstil sektöründe yaygın olarak kullanılan lamine termal etiketlerin dayanıklılık süresi kısa olduğu için dış etkenlerden korunması gerekmektedir. Kendi kendine kararma yapma özelliğinin olmasından dolayı ısı, ışık ve nemden lamine termal etiketler uzak tutulmalıdır.


✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok