Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Çarpık Bacak Korkunuz Olmasın

Artık bacak güzelleştirme estetik cerrahisiyle, son derece pratik ve iyileşme dönemi kısa süren bir müdahale ile bacaklardaki çarpıklık ve y...

Artık bacak güzelleştirme estetik cerrahisiyle, son derece pratik ve iyileşme dönemi kısa süren bir müdahale ile bacaklardaki çarpıklık ve yağ dağılımı sorununu çözümlenebiliyor.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktüf Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur:" Çarpık bacak ve bacaklardaki yağ dağılımı sorunu, özellikle bayanların istediği kıyafeti giyememelerine ve sürekli bacaklarını kamufle eden kombinler yapmalarına neden oluyor.

Genetik ya da olası sebeplerden oluşabilecek çarpık bacak sorunu, estetik beden proporsiyonuna gölge düşürüyor. Bacaklarındaki orantısızlık sebebiyle sorun yaşayanlar, plaj kıyafetleri, tayt ve ya etek gibi giysileri giyememekten ve özgüven kaybı yaşadıklarından şikâyet ediyorlar. Günlük ve özel yaşantısında kendini çok daha iyi hissetmek isteyen pek çok insan, artık bacak Güzelleştirme estetiği dediğimiz, çarpık bacak düzeltme operasyonuna başvuruyor" ifadesinde bulundu.

Hastanın bilinci açık ve sadece belden aşağısı uyuşturuluyor

Sütun gibi bacak söylemiyle, dilimize bile yerleşen, estetik ve orantılı bacak arzusu, bugün, yarım saat süren pratik bir işlemle hayata geçirilebiliyor. Op. Dr. Bülent Cihantimur, çarpık bacağın bir kader olmadığını ve hastanın bilinci açıkken yağ transferi yaparak kontür düzeltme ve dolgu işlemi yaptıklarını dile getirdi: "Hastanın bölgesel yağlanma sorunu yaşadığı alandan alınan yağları, kök hücreden zenginleştirildikten sonra bacaklara enjekte ediyoruz. Kemikteki mevcut eğriliğe dokunmadan sadece yağ enjeksiyonuyla sorunlu kontürü düzeltip, gerekirse, alt üst bacak arasında oranlama yaparak işlemi tamamlıyoruz. Hastanın bilinci açık ve sadece belden aşağısı uyuşturuluyor.

Teknik, çarpık bacak düzeltme operasyonu olarak geçse de, bacağında herhangi bir çarpıklık olmamasına karşın, yer yer çöküklük ve üst alt bacak arasında orantısızlık olan hastalarımıza da bu tekniği uygulayabiliyoruz".

En etkili ve en konforlu teknik

Kemik yapısındaki eğriliğin düzeltilmesinin son derece sıkıntılı ve hastayı zorlayıcı bir yöntem olduğunu söyleyen Dr. Cihantimur, "Bu teknikle en etkili ve hastaya iyileşme sürecinde en konforlu süreci yaşatabiliyoruz. Hastanın kök hücreden zenginleştirilmiş kendi yağının, çarpık bacak düzeltme operasyonunda kullanılmasının pek çok avantajı bulunuyor. Hastalar bu teknikle hem bölgesel yağlanma sorunundan kurtuluyorlar, hem de sentetik yapay dolgu malzemeleri kullanmadan, kendi yağlarını kullanıyor olmanın avantajını yaşıyorlar.

Mikro girişlerle çekilen yağ, bacaklara yine mikro girişlerle transfer ediliyor ve herhangi bir kesi yapılmadan ve iz bırakmadan uygulanıyor. Çarpık bacak ameliyatlarındaki gibi risklerin olmadığı ve tek seferde sonuca ulaştıran bu teknik sayesinde, çarpık bacaklar kader olmaktan çıkıyor" ifadesinde bulundu.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok