Page Nav

HIDE
GRID_STYLE
FALSE
HIDE_BLOG

Gradient Skin

Gradient_Skin

Son Yazılar

latest

Yeni anneler kaynana değil bebek hemşiresi istiyor

İlk kez doğum yapan anneler, bebek bakımında aile büyüklerinin baskısıyla uygulanan geleneksel yöntemlere maruz kalabiliyor.  Tıbbi uygu...


İlk kez doğum yapan anneler, bebek bakımında aile büyüklerinin baskısıyla uygulanan geleneksel yöntemlere maruz kalabiliyor. 

Tıbbi uygulamaların önüne geçen eski yöntemler bebeğin hayatını da tehlikeye atabiliyor. Bu durumdan endişelenen ve gebelikten itibaren eğitimler alarak doğum sonrasına hazırlık yapan günümüzün yeni nesil anneleri ise bebeğin bakımını anneanneler veya babaannelere değil bebek hemşirelerine emanet etmek istiyor

Doğum yapan anneler evde kalabalık aile büyüklerinin uyguladığı geleneksel uygulamalarla bebek bakım sürecini yönetmeye çalışıyor. Özellikle ilk kez doğum yapan annelerin, bebek bakımı konusunda yaşadıkları korku, panik ve bilgi eksikliğinden kaynaklı tedirginlik duygusu bebeği anneanneler veya babaannelerin uyguladığı geleneksel yöntemlere teslim etmeye zorluyor.

Ancak son yıllarda gelişmeye başlayan evde bakım ve sağlık hizmetleri sayesinde geleneksel yöntemlerden endişe duyan annelerin evde bebek hemşiresi uygulamasının tercih etmeye başladığını belirten İstanbul Medical Center Evde Bakım Hizmetleri Hekimi Dr. Tayyar Vardar, uygulama ile hastaneden çıktıktan sonra evde tıbbi yöntemlere göre bebek bakımı yapmanın mümkün hale geldiğini söyledi.

Evde bebek hemşiresi uygulamasını ilk kez bebeği olan, geleneksel yöntemlerden çok güncel ve tıbbi bilgilere dayalı bebek bakımlarını yapmak isteyen annelerin tercih ettiğini ifade eden Dr. Tayyar Vardar, uygulamanın annelerin yanı sıra aile büyüklerini de eğittiğine dikkat çekti.

Bebek hemşiresi anne için rehberlik görevi görüyor

Evde verilen bebek hemşireliği hizmeti ile annelerin gebelik, doğum ve lohusalık süreçlerini stres yaşamadan daha mutlu bir şekilde geçirdiğini belirten İstanbul Medical Center Evde Bakım Hizmetleri Hekimi Dr. Tayyar Vardar, "Bu süreçte anneler dinlenebiliyor, kendilerine vakit ayırabiliyor ve bebeklerinin ihtiyaçları uzman bebek hemşireleri tarafından gideriliyor. Aynı zamanda bebek bakımına ilişkin ihtiyaç duyduğu her türlü desteği anne için bir rehber görevi gören bebek hemşireleri sayesinde tıbbi yöntemlere ve güncel bilgilerle uygulamalı olarak öğrenme şansı da buluyor. Bu yöntemle aile büyüklerinin baskısına da maruz kalmadan güvenli bir şekilde bebeğin bakımı sağlanırken annelere sadece bebekleriyle güzel ve keyifli vakit geçirmek kalıyor. " açıklamasında bulundu.

Tayyar Vardar, evde bebek hemşiresi uygulamasını tercih eden anne sayısının yılda 5 binin üzerine ulaştığını ve bu artışta araştırmaya düşkün, yeniliklere açık, genç yeni nesil annelerin etkisinin önemli olduğunun altını çizdi.

Uygulama babaları da mutlu ediyor

İlk kez doğum yapan annelerin yanı sıra babaların da bebek bakımında kaygı ve endişe duyduğunu belirten Tayyar Vardar, bebek hemşiresi uygulamasının anne hayatına sağladığı kolaylıktan babalarında oldukça mutlu olduğunu söyledi.

✎ Mutfağınızın olmazsa olmazı her ürün Karaca’da! ✎ Online adak yapmak için tıklayınız.

Hiç yorum yok